ارزش بازار مایکروسافت از مرز ۶۰۰ میلیارد دلار گذشت

ارزش بازار مایکروسافت از مرز ۶۰۰ میلیارد دلار گذشت

ارزش بازار مایکروسافت با عبور از مرز ۶۰۰ میلیارد دلار، به زمان قبل از بحران دات‌کام رسید.

ارزش بازار مایکروسافت برای اولین بار از سال ۲۰۰۰، از ۶۰۰ میلیارد دلار عبور کرد که نشان از عملکرد رو به رشد این کمپانی پس از مدیریت ساتیا نادلا دارد. ارزش سهام مایکروسافت از ابتدای سال جاری میلادی تا به امروز بیش از ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده و به بیش از ۷۸ دلار رسیده است. مایکروسافت پس از سال ۲۰۱۳ در بالاترین میزان ارزش خود به سر می‌برد و به نظر می‌رسد با توجه به رشد و استقبال هر چه بیشتر از سرویس‌های مبتنی بر کلاد، باز هم افزایش پیدا خواهد کرد.

مایکروسافت از نظر ارزش در رتبه‌ی سوم لیست S&P 500 قرار دارد. کمپانی اپل با ارزش بازار بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار در رتبه‌ی اول و آلفابت با ارزش بازار ۶۹۰ میلیارد دلار، در رتبه‌ی دوم این رده‌بندی قرار دارند. در ماه جولای، دو کمپانی فیسبوک و آمازون نیز به این سه کمپانی پیوستند و از این‌رو لیست پنج کمپانی برتر از نظر ارزش بازار در اختیار کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی فناوری است.

افزایش ارزش کمپانی‌های حوزه‌ی فناوری با وجود شتاب پایین رشد اقتصادی، بسیاری از سرمایه‌گذاران را تشویق به سرمایه‌گذاری در کمپانی‌های حوزه‌ی فناوری می‌کند.

البته در این بین شماری از تحلیل‌گران معتقدند که افزایش سرمایه‌گذاری در این حوزه و همچنین بالا رفتن ارزش این کمپانی‌ها، آن‌ها را در برابر تغییرات منفی آسیب‌پذیرتر می‌کند. شماری از این تحلیل‌گران اعلام کرده‌اند که اشتیاق به سرمایه‌گذاری در این حوزه تقریبا شبیه به پیش از بحران دات‌کام است که در ابتدای قرن بیست و یکم روی داد.

همانطور که اشاره کردیم، آخرین باری که مایکروسافت به چنین ارزش سهامی دست یافته بود، جولای سال ۲۰۰۰ بود و پس از بحران دات‌کام، این کمپانی تا امروز به چنین ارزش بازاری دست نیافته بود.

منبع cetusnews

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید