ساتیا نادلا: مایکروسافت گوشی‌های هوشمند پرچمدار در خوری ندارد

ساتیا نادلا: مایکروسافت گوشی‌های هوشمند پرچمدار در خوری ندارد

هرچند مایکروسافت خود را به عنوان رقیبی برای iOS‌ اپل و اندروید گوگل مطرح کرده، اما پلتفرم ردموندی‌ها از نقاط ضعفی رنج می‌برد که از جمله‌ی آن می‌توان به نبود پرچمداران اشاره کرد که نادلا این موضوع را  نیز تصدیق می‌کند.

در مقایسه با پلتفرم‌های دو کمپانی اپل و گوگل، توسعه‌دهندگان در ویندوز مایکروسافت و بطور خاص در مورد گوشی‌های هوشمند با محدودیت‌هایی روبرو هستند که از جمله‌ی این محدودیت‌ها می‌توان به درآمد پایین توسعه‌دهندگان در مقابل اندروید و iOS اشاره کرد که هر دو از منابع قدرتمندی بهره می‌برند. ویندوزفون به زودی جای خود را به ویندوز ۱۰ خواهد داد و امید است تا مایکروسافت با سیستم‌عامل جدید خود روزهای بد گذشته را پشت سر بگذارد. هرچند در سال‌های گذشته طیف گسترده‌ای از گوشی‌های هوشمند لومیا روانه‌ی بازار شده، اما اخیرا هیچ پرچمداری از جانب مایکروسافت راهی بازار نشده است؛ اما ردموندی‌ها وعده داده‌اند که در آینده‌ی نزدیک این موضوع را نیز حل خواهند کرد.

پیش از این شایعاتی در مورد معرفی لومیا 940 و 940XL در جریان نمایشگاه IFA منتشر شده بود که حال شنیده‌ها حکایت از عدم تحقق این امر دارند. براساس اخبار منتشر شده مایکروسافت مستقیما به سراغ لومیا 950 و 950XL خواهد رفت و انتظار نمی‌رود این گوشی‌های هوشمند تا اواخر نوامبر روانه‌ی بازار شود؛ چراکه مایکروسافت عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند پرچمدار را به زمان انتشار نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ برای گوشی های هوشمند موکول کرده که همان روزهای انتهایی سال جاری میلادی است.

نادلا دیشب و در جریان برگزاری کنفرانس مربوط به ارائه‌ی گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی اعتراف کرد که کمپانی تحت امرش در حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند پرچمدار عملکرد چندان دلچسبی را ارائه نکرده است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده