ساتیا نادلا: سیاست مهاجرتی آمریکا، یکی از بزرگ‌ترین مزایای رقابتی ما است

ساتیا نادلا: سیاست مهاجرتی آمریکا، یکی از بزرگ‌ترین مزایای رقابتی ما است

در جدیدترین واکنش نسبت به سیاست‌های ضد مهاجرتی ترامپ، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت از سیاست مهاجرتی این کشور با عنوان مزیتی رقابتی نام برده است.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافتُ در گفتگویی با وب‌سایت بیزینس اینسایدر، درباره‌ی اینکه چگونه سیاست مهاجرتی آمریکا در واقع یکی از بزرگ‌ترین مزایای مهم رقابتی برای شرکت‌ها محسوب می‌شود صحبت کرده است. ساتیا نادلا اخیرا کتابی به نام «بازسازی موفقیت: تلاش برای بازیابی روح مایکروسافت و تصویر یک آینده بهتر برای همگان» منتشر کرده است. رونوشت صحبت‌های نادلا به شرح زیر است:

یکی از چیزهایی که همیشه می‌گویم این است که من محصول دو خصوصیت شگفت‌انگیز آمریکایی هستم. اول در جایی که در آن بزرگ شدم، به فناوری آمریکایی دست یافتم و همچنین سیاست روشنفکرانه‌ی مهاجرتی که ‌نه‌تنها اجازه‌ی رؤیاپردازی به من داد، بلکه امکان به حقیقت پیوستن آن رؤیا را نیز پس از مهاجرت فراهم کرد. سیاست مهاجرتی این کشور، مزیت رقابتی ما محسوب می‌شود. ما می‌توانیم افراد را از سرتاسر جهان جذب کنیم تا بیایند و در اقتصاد ما مشارکت و با شرکت‌های ما همکاری کنند. افزون بر این، ما نماد امید برای آن‌هایی هستیم که به این سیاست بیش از همه نیازمند هستند. بنابراین، من معتقدم که آمریکا به خاطر آنچه ما در اینجا خلق کرده‌ایم و موظف به حفاظت از آن هستیم، کشوری منحصربه‌فرد است.

پیش از آنکه درباره‌ی هر نوع تغییر در سیاست مهاجرتی‌مان صحبت کنیم، باید در نظر داشته باشیم که این سیاست در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت ما به‌حساب می‌آید. کجای دنیا، امکان وقوع داستان زندگی من وجود دارد؟ هیچ کجا. در نتیجه بگذارید از همین‌جا شروع کنیم. من در واقع از سیاست مهاجرتی و شناخت این سیاست منحصربه‌فرد سپاسگزار هستم. آیا این سیاست مشکلاتی دارد؟ البته. برنامه‌ی داکا یک مثال واضح برای آن است. ما بسیار شفاف بوده‌ایم. من معتقدم ما باید انسانیت خود را به نمایش بگذاریم. مردمی که به‌واسطه‌ی برنامه‌ی داکا اکنون اینجا زندگی می‌کنند، شرکای بی‌نظیری در اقتصاد ما هستند. در واقع، مایکروسافت بسیاری از  آن‌ها را در اختیار دارد. مشارکت آن‌ها در اقتصاد ما موفقیت‌آمیز بوده است و ما باید اطمینان حاصل کنیم که از این سیاست محافظت می‌کنیم.

منبع businessinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید