حمله هکرهای روس به سیستم انتخاباتی آمریکا تأیید شد

حمله هکرهای روس به سیستم انتخاباتی آمریکا تأیید شد

برای اولین بار پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، وزارت امنیت داخلی این کشور حمله به سیستم انتخاباتی را تأیید کرد.

برای اولین بار پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال گذشته میلادی که در نتیجه‌ی آن دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد، وزارت امنیت داخلی آمریکا تأیید کرد که سیستم انتخاباتی این کشور در ۲۱ ایالت مورد حمله هکری قرار گرفته بود.

جانت مانفرا، معاون وزیر امور خارجه‌ی آمریکا در حوزه‌ی امنیت سایبری و ارتباطات، طی جلسه‌ای با اعضای کمیته‌ی جاسوسی سنای آمریکا اعلام کرد شبکه‌ی سیستم انتخاباتی ایالات متحده که مبتنی بر اینترنت است، در ۲۱ ایالت توسط هکرهای روسی مورد حمایت دولت این کشور مورد حمله قرار گرفته بود. البته وی نامی از ایالت‌هایی که مورد حمله واقع شده‌اند به میان نیاورده است.

البته تماس‌های برقرارشده با شماری از مقامات اجرایی در زمینه‌ی انتخابات به‌نوعی نام ایالت‌هایی را که مورد حمله قرار گرفته‌اند، مشخص کرده است. البته گزارش‌های منتشرشده نشان از این دارند که قرار گرفتن در معرض حمله‌ی هکری به‌هیچ‌وجه نشان‌دهنده‌ی این موضوع نیست که نتایج انتخابات تغییر یافته یا دستکاری شده است. ضمنا اطلاعات ارائه‌شده هرگونه سرقت اطلاعات یا نصب بدافزار از سوی هکرها را روی سیستم‌های انتخاباتی رد می‌کند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، بیشتر حملات در مورد اسکن کردن سیستم‌ها و ایجاد اختلال در شبکه‌ی سیستم انتخاباتی بوده که در بسیاری از موارد با اختلال روبه‌رو شده‌اند.

گزارش‌های جدید پس از ماه‌ها از زمان برگزاری انتخابات آمریکا و پیگیری‌های صورت‌گرفته از سوی مقامات ایالتی مسئول برگزاری انتخابات منتشر شده است. به‌طور حتم این مشکلات می‌تواند سازمان‌های برگزارکننده‌ی انتخابات آمریکا را بیش از پیش برای آماده‌سازی و بهبود امنیتی سیستم انتخاباتی آماده کند.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده