سامسونگ جزو پنج شرکت تاثیرگذار آسیا از نگاه مجله فوربس

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
مجله‌ی آمریکایی فوربس که در حوزه‌ی کسب‌وکار فعالیت می‌کند، گروه سامسونگ را جزو پنج شرکت تاثیرگذار در قاره‌ی آسیا معرفی کرد.
تبلیغات

بی‌شک گروه سامسونگ یکی از برترین هلدینگ‌های دنیا محسوب می‌شود که در زمینه‌های مختلف خوش درخشیده است. اکنون مجله‌ی مشهور فوربس نام این غول کره‌ای را در کنار شرکت‌هایی چون علی‌بابا (چین)، بانک HDFC (هند)، سونی و تویوتا، به عنوان پنج برند برتر آسیا به ویژه‌ در حوزه‌ی تکنولوژی اعلام کرده است.

طبق اعلام فوربس، شرکت‌هایی که در بین پنج شرکت آسیایی برتر قرار گرفته‌اند، نه‌تنها در آسیا موفق هستند، بلکه برای خودشان دنیایی تشکیل داده‌اند. به گزارش این مجله‌ی آمریکایی، استراتژی تجارت سامسونگ که سال ۱۹۹۳ معرفی شد، به این شرکت کمک کرده است تا در حوزه‌های مختلف فناوری نقش به‌سزایی ایفا کند. لی کون هی، مدیر گروه سامسونگ جمله‌ی معروفی دارد که روی کارمندان وی تاثیر زیادی داشت:

همه چیز را به جز همسر و فرزندان خود، تغییر دهید.

همچنین فوربس به این نکته اشاره کرده است:

به لطف تغییرات صورت‌گرفته در جلسه‌ی فرانکفورت، سامسونگ از یک تولیدکننده‌ی متوسط لوازم الکترونیک به جایی رسید که حتی سال ۲۰۱۲، نوکیا را به عنوان بزرگترین تولیدکننده‌ی گوشی دنیا پشت سر گذاشت.

سامسونگ به تازگی سودآورترین شرکت حوزه‌ی فناوری در دنیا شده و از نظر درآمد و سودخالص اپل را پشت سر گذاشته است.

سامسونگ بعد از ماجرای غم‌انگیز گلکسی نوت ۷، سرمایه‌گذاری سنگینی در بخش طراحی و تولید نیمه‌رساناها شامل تراشه‌های حافظه‌ی فلش، حافظه‌ی رم و پردازنده‌ها اتجام داد. اوایل سال جاری نیز با عرضه‌ی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس نیز یک بار دیگر توانست موفقیت چشمگیری را رقم بزند. این شرکت همچنین در بخش خودروهای متصل و محصولات اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری قابل توجهی انجام داده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات