لنوو از دانگل 50 دلاری خود برای رقابت با کروم کست گوگل رونمایی کرد

لنوو از دانگل 50 دلاری خود برای رقابت با کروم کست گوگل رونمایی کرد

شرکت لنوو از دانگل استریم خود پرده برداری کرد؛ این دانگل با مشخصات خوب خود رقیبی جدی برای کروم کست گوگل و دانگل روکو به شمار می‌رود. دانگل لنوو دستگاه کوچکی است که با استفاده از آن می‌توانید تمامی محتوای چندرسانه‌ای مانند فیلم، موسیقی و عکس را هم زمان با پخش شدن روی گوشی، تبلت و کامپیوتر خود، روی تلویزیون نیز تماشا کنید.

دانگل جدید لنوو قابلیت اتصال به تلویزیون یا مانیتور از طریق پورت HDMI را دارد. پس از آن دستگاه همگام سازی با شبکه‌ی وای‌فای را آغاز می‌کند. البته دانگل لنوو قابلیت اتصال به DNLA و Miracast فعال شده در گوشی هوشمند، تبلت یا لپ تاپ را دارد، پس از آن قادر خواهد بود ویدئوهایی با رزولوشن 1080P را در یک نمایشگر بزرگ پخش کند. کروم کست برخلاف دانگل لنوو از محیط مرورگر کروم برای این منظور استفاده می‌کند.

lenovo-cast-2015-05-27-02

اگرچه تنظیمات دانگل لنوو کمی پیچیده‌تر از کروم کست گوگل است، اما در نهایت این دستگاه قابلیت‌های بسیار مفیدی دارد. از ویژگی‌های آن می‌توان به فرکانس دوگانه‌ی ۵ گیگا‌هرتز و ۲.۴ گیگاهرتز وای‌فای اشاره کرد. حتی با وجود موانعی مانند دیوار، این دستگاه قابلیت پخش و استریم انواع فرمت‌های رسانه‌ای را تا ۲۰ متر دارد. قابلیت‌های Miracast و DLNA موجود در آن نیز امکان پشتیبانی از انواع فرمت‌های ویدئو، موسیقی و عکس را فراهم کرده و می‌توان تمامی محتوای دلخواه را به واسطه‌ی این قابلیت استریم کرد. تمامی این امکانات در یک دانگل ۵۰ دلاری جمع شده که البته کمی گران‌تر از دانگل ۳۵ دلاری گوگل است، اما در مقابل با دانگل روکو با نام Streaming Stick و دانگل FireTV آمازون برابری می‌کند. از این دانگل در ماه آگوست همزمان با معرفی تبلت ThinkPad 10 لنوو، رونمایی خواهد شد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده