مدیر عامل ایسوس: ویندوز سیستم عامل مناسبی برای گوشی های هوشمند نیست

مدیر عامل ایسوس: ویندوز سیستم عامل مناسبی برای گوشی های هوشمند نیست

مدیر عامل ایسوس به تازگی طی مصاحبه‌ای اعلام کرده است که ویندوزفون در حال حاضر مزیت خاصی در مقایسه با اندروید و iOS ندارد. این صحبت‌ در شرایطی مطرح می‌شود که مایکروسافت در حال تست‌های نهایی روی ویندوز 10 است و امید زیادی برای موفقیت در بازار موبایل دارد.

طی سال‌های اخیر به لطف رشد شدید اندروید و iOS که در حال حاضر محبوب‌ترین سیستم عامل‌های دنیای ابزارهای هوشمند به شمار می‌روند، ویندوزفون مشکلات خاص خود را داشته است. با وجود این که در حال حاضر ویندوزفون از لحاظ سهم از بازار سیستم‌ عامل‌های دنیای گوشی‌های هوشمند رتبه سوم را در اختیار دارد ولی واقعیت این است که فاصله ویندوزفون با رقبای خود یعنی اندروید و iOS خیلی زیاد است، البته فعلا!

مایکروسافت در تلاش است تا با نسخه موبایل ویندوز 10 اوضاع را به نفع خود تغییر دهد. ویندوز 10 در حال حاضر در مرحله پیش‌نمایش قرار دارد و طی برنامه Insider مایکروسافت در حال آزمایش توسط کاربران است و قرار است تا با اضافه شدن ویژگی‌های جدیدی به عنوان سیستم عاملی متفاوت و قدرتمند روانه بازار شود.

چندی پیش ایسوس ZenFone 2 را در آمریکا معرفی کرد؛ گوشی هوشمندی که مجهز به سیستم عامل اندروید بود. به نظر می‌‌رسد که این شرکت برنامه‌ای برای یک گوش هوشمند وینفونی ندارد. مدیر عامل ایسوس به تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرده است:

مزیت ویندوز بهینگی و جنبه سرگرمی آن بطور همزمان است ولی اگر بخواهم صریح صحبت کنم باید بگویم که این مزیت در مقایسه با اندروید و iOS چیز زیادی نیست.

مایکروسافت امید زیادی به ویندوز 10 برای رقابت با اندروید و iOS دارد بخصوص ردموندی‌ها روی ویژگی Continuum حساب زیادی باز کرده‌اند؛ قابلیتی که با تنظیم خودکار  سیستم عامل بر روی نمایشگرهای با سایز مختلف امکان استفاده از آن در ابزارهای مختلف را فراهم می‌کند. مایکروسافت در جریان رویداد بیلد 2015 این قابلیت را به نمایش گذاشت و اعلام کرد که کاربران می‌توانند گوشی‌ هوشمند ویندوزی خود را به نمایشگرهای بزرگتر متصل کنند و بدون هیچ اُفت کیفیتی از آن استفاده کنند. 

نظر شما در مورد آینده ویندوزفون چیست؟ آیا با صحبت‌های مدیر ایسوس موافق هستید؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده