با افزونه Tone کروم، به اشتراک‌ گذاری لینک توسط صدا ممکن شد

با افزونه Tone کروم، به اشتراک‌ گذاری لینک توسط صدا ممکن شد

به تازگی گوگل افزونه‌ای آزمایشی با نام Tone برای مرورگر کروم عرضه کرده که بر اساس آن می‌توان اشتراک گذاری لینک از طریق ایمیل یا نرم‌ افزارهای پیام‌ رسان را به صورت صوتی انجام داد.

Tone افزونه‌ای است که کاربران با نصب آن روی مرورگر کروم، به راحتی می‌توانند لینک‌ها را توسط صدا با دیگران به اشتراک بگذارند. در حال حاضر این افزونه در فروشگاه تحت وب گوگل کروم در دسترس است و تمامی کاربران کروم بدون در نظر گرفتن نوع کامپیوتر، می‌توانند از آن استفاده کنند.

به منظور استفاده، این افزونه ابتدا باید در دو سیستم نزدیک به هم و در مرورگرهای کروم نصب شود؛ البته در این حالت، سیستم صدای کامپیوترها هم باید روشن باشند. زمانی که تب دلخواهی که می‌خواهید آن را با کامپیوتر دیگر به اشتراک بگذارید فعال است، روی افزونه‌ی Tone که در نوار ابزار موجود است کلیک کنید؛ سپس منتظر شنیدن چندین صدای بیپ باشید، پس از آن لینک باز شده در تب فعال، به کامپیوتری که در نزدیکی کامپیوتر شما قرار دارد توسط یک اعلان کروم، ارسال می‌شود. 

افزونه‌ی Tone توسط دو نفر از کارکنان گوگل با نام‌های الکس کافمن و بوریس اسموس توسعه داده شده است؛ این دو توسعه دهنده در وبلاگ تحقیقاتی گوگل نوشته‌اند:

افزونه‌ی Tone ایده‌ی به اشتراک گذاری صدا که قبلا توسط متودهای ارتباطی ایمیل و چت به صورت رایگان و سریع برای تمام کاربران جهان عرضه شده، ارائه شده است. اما شاید این متودهای ارتباطی نحوه‌ی ارسال صدا به افراد نزدیک را کمی پیچیده‌ کرده‌اند. هدف Tone سهولت بخشیدن به اشتراک گذاری فایل‌های دیجیتالی در افراد نزدیک در محل است.

تیم تحقیقاتی گوگل هم در خصوص این افزونه اعلام کرده‌اند:

در تست سایت Mashable، این افزونه به طور کامل کار کرد. حتی افزونه‌ی Tone قادر به شناسایی صدای بیپ لپ‌تاپ از هدفون کاربر بود. این افزونه دارای قابلیتی برای به اشتراک گذاری فایل‌ها به طور همزمان برای چندین کامپیوتر است.

کاربران بعد از نصب افزونه Tone باید روی آیکون آبی رنگ در گوشه مرورگر خود کلیک کرده و پیام صوتی‌ خود را ارسال کنند. اطلاع رسانی در مورد دریافت و ارسال پیام هم با ایجاد صدا انجام می‌شود. گوگل مدعی است که این افزونه برای استفاده در میان گروه‌های کوچک، بسیار مناسب است و امید می‌رود در آینده امکانات بیشتری به آن اضافه شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده