هوگو بارا: شیائومی شخصیت خود را تغییر داده است

هوگو بارا: شیائومی شخصیت خود را تغییر داده است

تا به حال بسیاری از برندهای چینی به خصوص شیائومی، به عنوان کپی کننده‌ی محصولات اپل شناخته می‌شد اما حال بر اساس گفته‌های هوگو بارا، شیائومی و دیگر کمپانی‌های چینی دیگر از کپی کردن گوشی‌های هوشمند ساخت دیگر کشورها اجتناب کرده و از طرح‌های خود برای ساخت محصولات جدید به کار می‌گیرند. 

شرکت شیائومی در طول سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته که این موضوع مشتریان و مطبوعات را برآن داشت که بر روی پیشرفت این شرکت تمرکز کنند؛ زیرا شیائومی به جای بهره‌گیری از خلاقیت خود، بیشتر علاقه داشت تا عملکری مشابه اپل را داشته باشد.

هوگو بارا در مصاحبه‌ای جدید به این نکته اشاره کرد که هنگامی که پرچمدار شیائومی یعنی Mi Note در ماه ژانویه معرفی شد، نقطه‌ی عطفی برای این شرکت به شمار آمده و به دنیا ثابت کرد که برندهای چینی نیز به تقاضاهای جهانی رسیده است. به عقیده‌ی وی، بررسی‌های تخصصی که بر روی Mi Note صورت گرفته، ثابت کرده است که بر اساس عملکرد خوب، بازخوردهای خوبی را نیز دریافت کرد و دیگر گوشی‌های هوشمند چینی بسیاری از این بازخوردهای مثبت را دریافت کرده‌اند. بارا در ادامه اعلام کرد که بسیاری از افرادی که Mi Note را بررسی کردند، آن را به عنوان محصولی منحصر به فرد از جانب شیائومی یاد می‌کنند.

بسیاری از افراد هوگو بارا را از زمانی می‌شناسند که جزو مدیریان شرکت گوگل بود. وی در گوگل سخنگوی بخش پلتفرم اندروید بود و رخدادهای مهمی را در مراسم‌هایی نظیر Google I/O پوشش می‌داد. حدود دو سال بعد، تصمیم گرفت به شرکت شیائومی آمده و سمت بخش بین‌المللی این شرکت را به عهده گیرد. لی جون مدیرعامل شیائومی، از هوگو بارا برای گسترش حضور شیائومی در عرصه‌ی بین‌الملل استفاده کرده است. به عقیده‌ی بارا، برندهای چینی به هدف‌های خود رسیده‌اند و حال در مقامی قرار گرفته‌اند که می‌توانند نوآوری‌های بیشتری را به خصوص در قسمت طراحی گوشی هوشمند، تولید کنند.

برندهای چینی برای رسیدن به اهداف آتی خود و استقلال در طراحی گوشی هوشمند، دیگر کمتر از گوشی‌های ساخت دیگر کشورها مخصوصا اپل تقلید کرده و به نوآوری‌های خود روی می‌آورند. اخیرا کمپانی شیائومی نسخه‌ی بتای یک فروشگاه آنلاین را برای کشور انگلستان راه‌اندازی کرده و قصد دارد تا سال آینده فروشگاهی مشابه را برای اهالی آمریکا نیز راه‌اندازی کند. بارا این اقدام را گامی بحرانی به جهت به اثبات رساندن محصولات چینی برای کمپانی‌های دیگر یاد می‌کند. پیش از این شیائومی اعلام کرده بود که سال ۲۰۱۵، سال حضور سریع این شرکت در عرصه‌ی بین‌الملل خواهد بود و به نظر می‌رسد از هم‌اکنون این توسعه و پیشرفت آغاز شده است. در ماه آپریل، شیائومی Mi 4i را در هند رونمایی کرد و Mi 4i اولین گوشی این کمپانی است که تنها برای بازارهای بین‌المللی طراحی و عرضه شد.

بارا در خصوص پتانسیل‌های شیائومی گفت:

ما در حال ساخت محصولاتی با استانداردهای جهانی هستیم، و این محصولات دارای قابلیتی هستند که می‌توان آن‌ها را با محصولاتی کمپانی‌هایی مانند اپل مورد مقایسه قرار گیرند. 

اگر شیائومی قصد موفقیت را داشته باشد، باید محصولات خود را فقط با اپل مقایسه نکند؛ باید محصولات خود را در مقایسه با دیگر کمپانی‌های آمریکایی برجسته و فوق‌العاده جلوه دهند. اگرچه شیائومی علاقه‌ای به ارائه‌ی برخی محصولات خود در عرصه‌ی بین‌الملل دارد، اما به دلیل دعوای قضایی اپل چنین کاری در عمل صورت نخواهد گرفت. کمپانی‌های سامسونگ و اپل تا به حال دعواهای قضایی بسیاری در خصوص پتنت‌ها داشته‌اند و این امری است که شیائومی از آن واهمه دارد. بنابراین شیائومی در ابتدا باید به هویت منحصربه‌فرد خود دست یابد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده