تماشا کنید: جیلبریک کردن اپل واچ برای اجرای مرورگر وب

دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۸
مطالعه 2 دقیقه
اپل واچ، فاقد اپلیکیشن مرورگر وب است. به نظر می‌رسد کمپانی اپل وب‌گردی را در یک صفحه نمایش کوچک و در مچ دست زیاد ضروری ندانسته و به همین دلیل هیچ اپلیکیشنی را برای آن ارائه نکرده است. اما اخیرا توسعه دهنده‌ و هکری به نام Comex توانسته با جیلبریک کردن اپل واچ، اپلیکیشن مرورگری را در آن اجرا کند.
تبلیغات

از آنجایی که اپل واچ فاقد اپلیکیشن کیبورد است، به همین دلیل هیچ راهی هم برای تایپ آدرس وب نیز وجود ندارد. از این‌رو این ساعت هوشمند اپلیکیشنی برای مرور صفحات وب و وب‌گردی ندارد. اما این فقدان اپلیکیشن به این معنی نیست که توسعه دهندگان اپلیکیشن مرورگری را برای اپل واچ توسعه ندهند.

توسعه دهنده مشهوری به نام Comex که به جیلبریک کردن گوشی‌های آیفون شهرت دارد، اخیرا ویدئوی کوتاهی را منتشر کرده که در طول آن به اجرای اپلیکیشن مرورگر وب بر روی اپل واچ پرداخته است، اگرچه هنوز مشخص نیست این توسعه دهنده چگونه وب‌سایت Google.com را در اپل واچ اجرا کرده است و در حال حاضر اپلیکیشن مورد استفاده برای دانلود در دسترس نیست.

به نظر می‌رسد Comex راهی را برای دور زدن محدودیت‌های اپل واچ پیدا کرده که احتمالا از طریق این روش، اپل واچ در آینده‌ای نزدیک با جیلبریک شدن یا با ارائه کردن  SDK برای سیستم عامل ساعت، قادر به اجرای انواع مختلف اپلیکیشن‌ها خواهد بود. اپل در حال حاضر این موضوع را تایید کرده که اپلیکیشن‌های شخص ثالث برای اپل واچ، یعنی آن دسته از اپلیکیشن‌هایی که نیازی به اجرا در آیفون ندارند، تا اواخر سال جاری میلادی عرضه خواهند شد. 

می‌توانید ویدئوی زیر را برای تماشای اجرای اپلیکیشن توسط Comex مشاهده کنید:

لینک دانلود

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات