وال استریت ژورنال: سونی از فروش هر آیفون 20 دلار درآمد دارد

چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹
مطالعه 2 دقیقه
هرچند بخش فروش گوشی‌های‌‌هوشمند سونی با مشکلاتی دست به گریبان است، اما بازوی تولید سنسور‌های دوربین این کمپانی وضعیت مطلوبی دارد. سونی در سال 2014 بیش از 40 درصد از بازار سنسورهای دوربین را در اختیار داشته است.
تبلیغات

براساس گزارشی که در وال استریت ژورنال بر مبنای تحقیقات Techno Systems Research منتشر شده، نه تنها سونی حجم عظیمی از سنسورهای مورد نیاز بازار را تامین می‌کند، بلکه این کمپانی عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی سنسورهای مورد استفاده در دوربین گوشی‌های‌هوشمند را نیز به خود اختصاص داده است. براساس اطلاعات ارائه شده، سونی بیش از 40 درصد از بازار سنسورهای مورد استفاده در دوربین گوشی‌های‌هوشمند را در اختیار دارد. رتبه‌ی دوم با 15.7 درصد از بازار در اختیار کمپانی آمریکایی Omnivision است و جایگاه سوم نیز در شرق دور با 15.2 درصد در دستان سامسونگ قرار دارد.

با نگاهی به گوشی‌های‌هوشمند پرچمدار موجود در بازار که اغلب از سنسور‌های این کمپانی استفاده می‌کنند، نمی‌توان این موضوع را امری تعجب برانگیز دید. برای مثال می‌توان به نسل جدید پرچمداران آیفون اشاره کرد که هر دو نسخه در پشت و جلوی گوشی از سنسور‌های سونی استفاده می‌کنند. نسخه‌‌ای از گلکسی S6 و گلکسی S6 اج نیز از سنسورهای ساخت سونی استفاده می‌کنند. براساس گمانه‌زنی‌های صورت گرفته سونی با فروش هر دستگاه آیفون 20 دلار به جیب می‌زند. 

پیش‌بینی‌هایی که اخیر صورت گرفته حکایت از این دارد که سونی یکی از بخش‌های تولید گوشی‌هوشمند یا تلویزیون خود را واگذار خواهد کرد. سونی در استراتژی فعالیت خود الویت 3، یعنی پایین‌ترین الویت ممکن را به بازوی تولیدکننده‌ی گوشی‌‌های‌ هوشمندش داده است. در مقابل تجارت سنسورهای تصویری در الویت اول قرار دارد، چراکه این کمپانی نه‌تنها فروش خوبی را تجربه می‌کند، بلکه توانایی برابری عرضه با تقاضا را نیز ندارد و از این‌رو باید سرمایه‌گذاری بیشتری روی این حوزه داشته باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات