مایکروسافت خرید تکنولوژی قلم سرفیس از کمپانی N-trig را تایید کرد

مایکروسافت خرید تکنولوژی قلم سرفیس از کمپانی N-trig را تایید کرد

در ماه فوریه خبرهایی در خصوص خرید کمپانی N-trig که در زمینه ساخت قلم‌های سرفیس فعالیت می‌کند، منتشر شد، طبق این گزارش کارمندان کمپانی N-trig بخشی از مرکز Israel R&D مایکروسافت خواهد بود. حال مایکروسافت حدود ۶.۱ درصد از سهام این کمپانی را تصاحب کرده و قراردادی را در خصوص خرید تکنولوژی قلم سرفیس را به امضا رسانده است.

مایکروسافت امروز خبر خرید تکنولوژی قلم سرفیس را از شرکت N-trig تایید کرد. بر اساس این قرارداد مایکروسافت تکنولوژی قلم‌ تبلت‌های سرفیس را توسعه خواهد داد.

مایکروسافت در وبلاگ خود گفت:

ما در آینده‌ای نزدیک تکنولوژی‌های فوق‌العاده‌ای را برای دوست‌داران سرفیس معرفی خواهیم کرد. قلم‌های دیجیتالی با گذشت زمان بهتر شده و جای خود را به کاغذ می‌دهند. اما آنچه که برای کاربران بیشتر مهم است، اضافه کردن قابلیت به اشتراک گذاشتن کارهای خلاقانه‌ای است که با این قلم به انجام می‌رسد اما در واقعیت کاغذ و قلم سنتی قادر به انجام آن نیستند. قرارداد امروز گامی دیگر برای ایجاد نوآورهای جدید مایکروسافت است.

کمپانی N-Trig در حال حاضر ۱۹۰ کارمند دارد و در زمینه‌ی توسعه‌ی قلم‌های استایلوس فعالیت می‌کند. ان‌-تریگ در واقع رقیب واکوم به شمار می‌رود. در حال حاضر اکثر صفحه‌های دیجیتایزر از جمله‌ محصولات سری نوت سامسونگ به سخت‌افزار ساخت واکوم مجهز شده‌اند، اما مایکروسافت در سرفیس پرو ۳ تصمیم گرفت ان‌-تریگ را جایگزین واکوم کند. حال رویترز گزارش کرده که ردموندی‌ها قصد دارند با پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار کمپانی N-Trig را از آن خود کند.

با این که مایکروسافت هنوز هزینه خرید این تکنولوژی را اعلام نکرده اما به نظر می‌رسد قیمت آن حدود ۲۰۰ میلیون دلار است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده