نوکیا بازگشت به بازار گوشی‌های هوشمند را رد کرد

یک‌شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
در روزهای اخیر گزارشی با مضمون بازگشت دوباره‌ی نوکیا به بازار گوشی‌های‌هوشمند در سال 2016 منتشر شد. حال نوکیا در پاسخ به شایعات مطرح شده، رسما بازگشت دوباره به این حوزه را رد کرده است.
تبلیغات

پس از انتشار گزارشی که حکایت از بازگشت نوکیا به حوزه‌ی تولید گوشی‌های‌هوشمند داشت، کمپانی فنلاندی این موضوع را تکذیب کرد. نوکیا اعلام کرده که هیچ برنامه‌ای برای تولید و فروش گوشی‌های‌هوشمند ندارد.

در روزهای اخیر گزارشی منتشر شد که حکایت از رویکرد نوکیا برای بازگشت به حوزه‌ی تولید گوشی‌های‌هوشمند داشت. Re/Code با انتشار گزارش مورد نظر، این اخبار را به نقل از منابع آگاه نزدیک به نوکیا بیان کرده بود. چند روز پس از انتشار گزارش مورد نظر، یک روزنامه‌ی چینی، از قول مایک وانگ، مدیر نوکیا در چین، خبری را در خصوص تولید گوشی‌های‌هوشمند در شهر سیچوان چین منتشر کرد.

در صورتی که با دقت بیشتری به اظهار نظر نوکیا نگاه کنیم، می‌توان این بیانیه را به گونه‌ای دیگری نیز نگریست. نوکیا تنها روی عدم تولید و فروش گوشی‌های‌هوشمند تاکید کرده، در حالی که Re/Code در گزارش خود به این نکته اشاره کرده بود که احتمالا نوکیا درصدد تولید محصولات توسط یک کمپانی دیگر تحت لیسانس خود است که با توجه به اظهار نظر نوکیا، می‌توان احتمال چنین مساله‌ای را ممکن خواند.

براساس مفاد قرارداد فروش بخش تولید گوشی‌های‌هوشمند نوکیا به مایکروسافت، فنلاندی‌ها نمی‌توانند تا پایان سه ماهه‌ی سوم سال 2016 به حوزه‌ی فروش گوشی‌‌های‌هوشمند وارد شوند. نظر شما در این خصوص چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات