بلومبرگ: اپل یکی از خریداران احتمالی بخش توسعه‌ی نقشه‌ های Here نوکیا است

پنج‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
کمپانی فنلاندی نوکیا در نظر دارد تا بخش توسعه‌ی نقشه‌های Here را که تبدیل به یک بخش زیان‌ده شده، به فروش برساند، از این‌رو درصدد جلب نظر شماری از کمپانی‌های بزرگ جهان است تا Here Maps را خریداری کنند. در بین کمپانی‌های مورد نظر می‌توان به اپل، علی بابا و آمازون اشاره کرد.

کمپانی‌های اپل، علی بابا و آمازون در کنار فیس‌بوک و شماری از خودروسازان آلمانی از جمله‌ی مهم‌ترین گزینه‌های موجود برای خرید این بخش توسعه‌ی نقشه‌ی نوکیا هستند. نوکیا می‌تواند با فروش این بخش از کمپانی، 3.2 میلیارد دلار به جیب بزند. این بخش از کمپانی نوکیا ارزش خود را از دست داده است. نوکیا در سال 2008 میلادی این بخش را با پرداخت 8.1 میلیارد دلار از آن خود کرد، حال آنکه به گزارش این کمپانی ارزش بخش توسعه‌ی نقشه‌های Here در سال گذشته‌ی میلادی تنها 2 میلیارد دلار بوده است. براساس گزارش‌های منتشر شده این بخش از کمپانی در سال گذشته ضرر عملیاتی 1.24 میلیارد یورویی را به نوکیا تحمیل کرده است.

نوکیا در نظر دارد با فروش نقشه‌های Here تمرکز بیشتری در بخش تولید تجهیزات مخابراتی داشته باشد. نوکیا اخیرا کمپانی فرانسوی آلکاتل-لوسنت را مال خود کرد تا بتواند در برابر رقبایی چون هواوی و اریکسون به شکل بهتری حاضر شود.

شماری از کمپانی‌های بزرگ جهان را باید در زمره‌ی مشتریان بالقوه‌ی بخش توسعه‌ی نقشه‌های نوکیا خواند. یکی از این کمپانی‌ها اپل است. اپل در سال 2012 میلادی با کنار گذاشتن گوگل مپس و ارائه‌ی سرویس نقشه‌ی خود با مشکلات متعددی روبرو شد، چراکه سرویس خود اپل به اندازه‌ی گوگل مپس دقیق نبود.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود