مایکروسافت لپ تاپ‌های 149 دلاری را برای رقابت با کروم بوک‌های گوگل تولید می‌کند

مایکروسافت لپ تاپ‌های 149 دلاری را برای رقابت با کروم بوک‌های گوگل تولید می‌کند

هر روزه به محبوبیت لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک گوگل افزوده شده و کاربران به دلیل قیمت مناسب این دستگاه، آن را ترجیح می‌دهند. این عامل مایکروسافت را بیش از هر زمان نگران کرده و این کمپانی درصدد تولید لپ‌تاپ‌های ویندوز 10 با قیمت ۱۴۹ دلار برآمده است.

مایکروسافت همواره تلاش می‌کند تا در صدر کمپانی‌ها قرار گرفته و بتواند محصولات محبوبی را تولید کند. در مقابل گوگل نیز از عرصه‌ی رقابت عقب نمانده و با تولید کروم‌بوک‌ها با قیمت مناسب و قابلیت حمل آسان کاربران بسیاری را به خود جلب کرده است؛ این موضوع نگرانی مایکروسافت را افزایش داده و به همین دلیل این کمپانی تصمیمات جدیدی را اتخاذ کرده است.

گوگل سیستم‌عامل خود را در دل کروم‌بوک‌ها قرار داده و تجربه‌ی جدیدی را به کاربران به ارمغان‌ آورده است؛ حال امکان رخ دادن هر اتفاقی وجود دارد، مایکروسافت می‌تواند هم برنده و هم بازنده باشد. به همین دلیل این کمپانی کروم‌بوک‌ها را هدف قرار گرفته است و رقیب جدیدی را به عنوان لپ‌تاپ‌های ویندوز 10 با قیمت ۱۴۹ دلار تولید می‌کند. طبق شایعاتی که سایت DigiTimes منتشر کرده است، این لپ‌تاپ‌ها از کیفیت خوبی برخوردار بوده و برای کاربرانی که قصد گشت و گذار در وب، استفاده از برنامه‌های آفیس و برنامه‌های شبکه‌ی اجتماعی دارند مناسب است. این یک گام بزرگی برای مایکروسافت به حساب می‌آید، گوگل هم همواره عادت دارد تا محصولات کروم‌بوک خود را زمان مناسبی ارائه دهد؛ به عنوان مثال در چندین سال گذشته طی زمان‌هایی که وضعیت مالی خوب نبوده، کروم‌بوک‌هایی را با قیمت مناسب عرضه کرد. سیستم‌های کامپیوتری که پنتیوم و سلرون هستند ارزش قیمت آن‌ها بیش از کروم‌بوک‌های گوگل است؛ در حالی که سیستم‌های AMD قیمتی برابر با کروم‌بوک‌ها دارند. سادگی محصولات گوگل نیز دلیل دیگر نگرانی مایکروسافت است.

طبق گزارش‌ها لپ‌تاپ‌های مایکروسافت دارای پلتفرم Trail اینتل هستند، پردازنده‌هایی با قیمت کم که بیشتر در تبلت‌ها استفاده می‌شود، بخصوص در سیستم ایسوس Transformer Book و لنوو ThinkPad 10 این نوع پردازنده‌ها بکار برده می‌شود. این لپ‌تاپ‌ها همچون کروم‌بوک‌های گوگل از سایز ۱۱.۶ اینچی بهره می‌برند. اما گوگل سایزهای ۱۳ و ۱۵ اینچی کروم‌بوک‌ها را نیز ارائه می‌هد. احتمالا مایکروسافت نیز از این قاعده پیروی کند.

در ماه‌های اخیر بازار کامپیوترهای شخصی با عرضه‌ی انواع مختلفی از لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها خصوصا آیپد راکد شده است، حال مایکروسافت قصد دارد بازگشتی را با لپ‌تاپ‌های جدید خود که عملکرد بهتری نسبت به تبلت‌ها دارد رقم بزند، اگرچه هدف اصلی مایکروسافت رقابت با گوگل است، این تغییرات به ویندوز 10 بستگی دارد. اگر این سیستم‌عامل نقش خوبی را در فروش لپ‌تاپ‌ها نداشته باشد، در نتیجه مایکروسافت بازنده‌ی این بازی بوده و سهم کمتری از بازار لپ‌تاپ‌ها را خواهد داشت.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده