گوگل قابلیت فشرده سازی اطلاعات کروم را در دسکتاپ به ارمغان می‌ آورد

گوگل قابلیت فشرده سازی اطلاعات کروم را در دسکتاپ به ارمغان می‌ آورد

گوگل پیش از این قابلیتی را به نام فشرده سازی اطلاعات در مرورگر گوگل کروم نسخه‌ی اندرویدی و آی‌اواس فراهم کرده بود، حال این قابلیت از پلتفرم موبایل به دسکتاپ انتقال داده شده است. گوگل با ارائه‌ی این قابلیت قصد دارد تا میزان حجم مصرفی کاربر را به حداقل برساند.

گوگل در نسخه‌های اندرویدی و آی‌آواس مرورگر کروم تغییراتی را اعمال کرده بود؛ بر اساس این تغییرات، کاربران اندروید قادر به اضافه کردن میان‌برهای وب در صفحه اصلی گوشی‌های هوشمند خود بودند، کاربران آی‌اوای هم شاهد استفاده از نوار ترجمه‌ی مخصوص گوگل در مرورگر خود بودند. در هر دو پلتفرم قابلیت فشرده سازی اطلاعات فراهم شده بود.

حال گوگل همان قابلیت را به نسخه‌ی دسکتاپ از مرورگر کروم انتقال می‌دهد. دقیقا مانند قابلیتی که گوگل در پلتفرم موبایل مرورگر کروم عرضه کرده بود، این ویژگی جدید هم فشرده سازی اطلاعات را در سمت سرور گوگل انجام می‌دهد، پس از این مرحله اطلاعات نهایی به کاربر ارسال شده و در مرورگر کروم قابل مشاهده خواهد بود. برخی صفخات وب قادر به فشرده سازی تا ۵۰ درصد خواهند بود. گوگل در تغییرات اخیر خود اعلام کرده که این ویژگی صفحات دارای پروتکل SSL را به جهت فشرده سازی جداسازی نمی‌کند، در این حالت امنیت کاربر کماکان حفظ خواهد شد.

اگر شما جزو کاربران کروم هستید که معمولا صفحات وب سنگین و دارای حجم بالا را مشاهده می‌کنید، از این پس شاهد کاهش در حجم صفحات بوده و لذت بارگذاری سریع آن‌ها را تجربه خواهید کرد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید