ارسال ویدیو در اپلیکیشن موبایل یوتیوب ممکن شد

ارسال ویدیو در اپلیکیشن موبایل یوتیوب ممکن شد

در جدیدترین نسخه‌ی اپلیکیشن موبایل یوتیوب، امکان ارسال ویدیو فراهم شده است.

یوتیوب نسخه‌ی جدیدی از اپلیکیشن موبایل خود را معرفی کرده که اشتراک‌گذاری ویدیوها با استفاده از آن آسان‌تر است. حال می‌توانید هر ویدیویی را در یوتیوب با استفاده از پیام مستقیم خصوصی برای دوستان و آشنایان خود ارسال کنید.

پیش از آپدیت، کاربران برای ارسال ویدیوهای مورد نظر به دوستان، باید لینک آن ویدیو را کپی می‌کردند و در بخش پیام‌های خصوصی مستقیم قرار می‌دادند. اما از تاریخ ۷ آگوست و با انتشار به‌روزرسانی جدید اپ موبایل یوتیوب، حالا شما می‌توانید ویدیوها را به‌طور مستقیم برای دیگران ارسال یا از آن‌ها دریافت کنید. در بخش پیام‌رسانی، همچنین می‌توانید به مکالمات خود ادامه بدهید، شکلک‌های ایموجی ارسال کنید یا با استفاده از ویدیوهای مورد نظر پاسخ مخاطبانتان را بدهید. علاوه بر این، امکان دعوت دیگر کاربران به‌منظور ایجاد یک چت گروهی به اپ مورد بحث اضافه شده است.

تمامی مکالمات قبلی شما از طریق یک تب جدید به نام Shared که به اپلیکیشن موبایل یوتیوب اضافه شده است، در دسترس خواهد بود. برای شروع استفاده از این قابلیت، باید مخاطبان مورد نظرتان را با استفاده از ارسال اس‌ام‌اس یا با ارسال لینک مربوطه در شبکه‌های اجتماعی مختلف یا از طریق ایمیل یا اپ پیام‌رسان، دعوت کنید.

به نظر می‌رسد روش چت گروهی یوتیوب حالتی شبیه روش چت گروهی ارائه‌شده در اپلیکیشن موبایل اینستاگرام باشد. اگر می‌خواهید ویدیو مورد نظرتان را ارسال کنید، به‌سادگی روی فلش قرار داده‌شده در زیر ویدیو تپ کنید که در این صورت، لیستی از مخاطبان به شما نمایش داده خواهد شد. همچنین می‌توانید ویدیوهای مورد نظر را به‌صورت مستقیم و فقط برای یک شخص یا به‌صورت گروهی برای چند نفر از دوستان خود (تا ۳۰ نفر) ارسال کنید. برای ارسال ویدیو برای چند نفر، یک چت گروهی ساخته خواهد شد. می‌توانید پیش از ارسال یک ویدیو در این بخش، پیامی هم برای آن تایپ کنید. هنگام ارسال ویدیو برای افراد، پس از نمایان شدن لیست مخاطبان در زیر این لیست، جایگاهی برای وارد کردن پیام اختیاری در دسترس کاربر قرار خواهد گرفت.

این قابلیت جدید به پیام‌رسان گوگل هم شباهت دارد. البته این پیام‌رسان بعدها به اندروید مسیجز تغییر نام داد. اپلیکیشن یادشده به شما اجازه می‌دهد تا از طریق پیام‌ کوتاه متنی (SMS) یا پیام چندرسانه‌ای (MMS) با دیگران ارتباط برقرار کنید. کاربران می‌توانند بدون خارج شدن از اپلیکیشن مذکور، پیام‌های گروهی، عکس، پیام‌های صوتی و ویدیویی ارسال کنند.

هدف قابلیت جدید اضافه‌شده به اپ موبایل یوتیوب کاملا مشخص است. گوگل می‌خواهد با این تغییرات، باعث شود کاربران در حین تماشای ویدیوها همچنان با این پلتفرم درگیر باشند. با قابلیت اشتراک‌گذاری جدید اضافه‌شده به این اپ، افراد برای ارسال ویدیوهای مورد نظر به دوستان خود، دیگر نیازی به طی کردن چند مرحله‌ی اضافه نخواهند داشت و می‌توانند به‌راحتی این کار را با فشردن یک دکمه انجام دهند. گوگل از سال قبل در حال تست این قابلیت بوده است و در ماه ژانویه نیز نسخه‌هایی از آن را به‌طور آزمایشی برای برخی از کاربران کانادا منتشر کرد. در پست وبلاگی یوتیوب توضیح داده شده است که این شرکت پیش از انتشار نسخه‌ی نهایی قابلیت ارسال مستقیم ویدیو، بازخوردهایی از کاربران دریافت کرده تا نسخه‌ی نهایی این تغییرات بدون اشکال و روان کار کند. در حال حاضر این امکان جدید، در آخرین نسخه‌ی اندروید و آی‌اواس اپلیکیشن یوتیوب در دسترس کاربران قرار گرفته است.

نظر شما در این مورد چیست؟ 

منبع digitaltrends
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده