گوگل به دنبال خرید اسنپ چت با مبلغ ۳۰ میلیارد دلار بوده است

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
شرکت گوگل با پیشنهادی ۳۰ میلیارد دلاری به‌دنبال خرید اپلیکیشن اسنپ‌چت بوده است.
تبلیغات

اسنپ آی‌ان‌سی نام شرکت سازنده‌ی اپلیکیشن معروف اسنپ‌چت است. این کمپانی قبلا یک پیشنهاد خرید از جانب بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی دنیا یعنی فیسبوک دریافت کرده است. بنا به گزارش‌ها غول شبکه‌های اجتماعی جهان در زمان ارائه‌ی پیشنهاد خود به اسنپ‌چت، مبلغ ۳ میلیارد دلار را برای تصاحب اپلیکیشن یاد شده پیشنهاد کرده است. بنا به گزارشی که به‌تازگی منتشر شده، این شرکت حالا پیشنهادی بسیار بزرگ‌تر را دریافت کرده؛ اما این بار نیز پیشنهاد دریافتی به معامله‌ی نهایی مجهز نشده است. گزارش مورد بحث اعلام می‌کند که گوگل برای خرید اسنپ‌چت در اوایل سال ۲۰۱۶ مبلغ قابل توجه ۳۰ میلیارد دلار را به کمپانی اسنپ پیشنهاد داده است.

در گزارش‌های بیزنس‌اینسایدر به این مورد اشاره شده است که برخی از منابع خبری داخلی اسنپ اعلام کرده‌اند که گوگل قصد داشته است تا با صرف مبلغ ۳۰ میلیارد دلار، اسنپ‌چت را از آن خود کند. بنا به گزارش‌ها، پیشنهاد داخلی گوگل پیش از اینکه ارزش کلی سرمایه‌های کمپانی اسنپ به ۲۰ میلیارد دلار برسد، ارائه شده بود.

یکی از منابع خبری اعلام کرده است که گوگل و اسنپ پیش از عرضه‌ی عمومی سهام اسنپ در ماه مارس در مورد فروش اسنپ‌چت صحبت کرده‌اند. یکی از نمایندگان شرکت اسنپ در گفتگو با بیزنس‌اینسایدر در مورد پیشنهاد گوگل به این شرکت گفته است: «این شایعات اشتباه است.»

برخی از سرمایه‌گذاران و کارمندان اسنپ شاید آرزو داشتند که این کمپانی پیشنهاد گوگل را می‌پذیرفت؛ چراکه پس از عرضه‌ی عمومی سهام اسنپ، ارزش این شرکت رو به کاهش بوده است. سهام اسنپ در حال حاضر با مبلغ ۱۲.۵ دلار خرید و فروش می‌شود و بدین ترتیب ارزش کلی این شرکت هم اکنون ۱۴ میلیارد دلار است.

هنگامی که شرکت اسنپ عمومی شد، ارزش کلی این کمپانی به ۲۴ میلیارد دلار رسید. اگرچه عرضه‌ی عمومی سهام اسنپ شاید یکی از مورد انتظارترین عمومی شدن‌های سال‌های اخیر باشد؛ اما بازهم سرمایه‌گذاران در مورد چشم‌اندازهای این شرکت چندان هیجان‌زده نیستند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات