برخی فیلم ها در آیتیونز با کیفیت 4K اچ دی آر لیست شده‌اند

دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
در بخش سوابق خرید آیتیونز، برخی از فیلم‌های موجود در این فروشگاه با کیفیت 4K اچ‌دی‌آر ثبت شده‌اند‌.
تبلیغات

بنا به اعلام وب‌سایت مک‌رومرز و پیش از معرفی سخت‌افزار جدید اپل تی‌وی، کاربران آیتیونز در کانادا، انگلستان و آلمان به این نکته اشاره کرده‌اند که در بخش سوابق خرید، برخی از فیلم‌ها با کیفیت 4K اچ‌دی‌آر ثبت شده‌اند.

فیلم‌های آیتیونز با کیفیت 4K HDR

به نظر می‌رسد کمپانی اپل کم و بیش این موضوع را تأیید کرده است که فروشگاه آیتیونز به‌زودی فیلم‌هایی با رزولوشن 4K و اچ‌دی‌آر در اختیار کاربران قرار خواهد داد. ترکیب استفاده از دو تکنولوژی مورد اشاره، یک تجربه‌ی بهبودیافته برای کاربران به ارمغان خواهد آورد و این یعنی می‌توان این نوع محتوای ویدیویی را با جزئیات بیشتر، طیف رنگی گسترده‌تر و البته کنتراست بالا‌تر تماشا کرد.

برخی از مشتریان آیتیونز در اروپا و کانادا در لیست سوابق خرید فیلم‌های خود، عبارت (4K, HDR)اMovie را در ستون نوع آیتم مشاهده کرده‌اند‌. به‌عنوان مثال فیلم‌های Passengers و Fantastic Beasts and Where to Find Them از جمله آیتم‌هایی محسوب می‌شوند که با کیفیت 4K اچ‌دی‌آر در آیتیونز منتشر شده‌اند.

4k hdr

البته فیلم‌های مورد اشاره با کیفیت جدید 4K اچ‌دی‌آر قابل تماشا نیستند؛ اما این خبر تأیید می‌کند که اپل در حال آماده‌سازی فیلم‌هایی با کیفیت یادشده است و طی مراسمی رسمی این موضوع را اعلام خواهد کرد. نسل کنونی سخت‌افزار اپل تی‌وی می‌تواند ویدیوها را نهایتا با کیفیت ۱۰۸۰p اچ‌دی پخش کند.

گوگل، مایکروسافت و آمازون از مدتی قبل اجاره یا فروش فیلم‌ با کیفیت 4K اچ‌دی‌آر را آغاز کرده‌اند، اما این محتوا فقط در کشورهای آمریکا، کانادا و برخی از نواحی منتخب در دسترس کاربران است. ظاهرا اپل تصمیم دارد فیلم‌های با کیفیت 4K اچ‌دی‌آر را به طیف گسترده‌تری از مخاطبان ارائه دهد.

هنوز مشخص نیست افرادی که قبلاً یک فیلم را خریداری کرده‌اند، امکان تماشای رایگان نسخه‌ی 4K اچ‌دی‌آر آن را خواهند داشت یا باید کیفیت جدید را مجددا به‌طور جداگانه برای هر فیلم خریداری کنند. هنگامی که آیتیونز کیفیت ۱۰۸۰p را ارائه داد، افرادی که فیلم‌ها را با کیفیت ۷۲۰p خریداری کرده بودند، می‌توانستند محتوای خریداری‌شده را به‌طور رایگان با کیفیت بالاتر تماشا کنند.

اوایل سال جاری، بلومبرگ گزارش داده بود که شرکت اپل در حال ساخت یک اپل تی‌وی جدید است که از کیفیت 4K و اچ‌دی‌آر نیز پشتیبانی خواهد کرد. تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، در ژوئن ۲۰۱۷ اعلام کرد که اواخر سال جاری خبرهای زیادی در مورد سیستم عامل تی‌وی او‌اس در راه است‌.

نظر شما در این‌ مورد چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات