گوگل کروم با قابلیت های جدید جاوا اسکریپت پرسرعت می شود

گوگل کروم با قابلیت های جدید جاوا اسکریپت پرسرعت می شود

گوگل‌ در ابتدا نسخه آزمایشی کروم را برای کاربران سیستم‌عامل ویندوز در یکصد کشور جهان عرضه کرد و بعدها نسخه‌های منطبق با سیستم عامل لینوکس و مکینتاش آن هم توزیع شد. حال گوگل نسخه‌ی جدید آن را عرضه کرده که به همراه قابلیت‌های جاوا اسکریپت سرعتی دو چندان خواهد داشت.

 مرورگر کروم جزو پروژه‌هایی گوگل است که از سال ۲۰۰۸ همراه با هدف پرسرعت بودن ارائه شده است، حال برنامه نویسان این مرورگر قدرتمند با اضافه کردن قابلیت‌های جدید سرعت زیادی را به آن بخشیده‌اند. گوگل دو قابلیت جدید به نام‌های  Script Streaming و Code Caching را برای این مرورگر معرفی کرد. شاید برای بسیاری کاربران پیش آمده که هنگام بارگذاری صفحه دچار مشکل شده یا مدت زمانی را به صفحه نمایش خود خیره می‌شوند، این مشکل بیشتر برای کاربرانی پیش می‌آید که از نسخه‌ی گوگل کروم موبایل استفاده می‌کنند؛ حال دیگر جای نگرانی نیست، زیرا گوگل این دو ویژگی را جهت از بین بردن این ایرادات و مشکلات ارائه کرده است.

ویژگی Script Streaming برای شناسایی و تجزیه فایل‌های جاوا اسکریپت کمک می‌کند؛ به این صورت که تجزیه سازی فایل‌های جاوا اسکریپت را بهینه می‌کند، در حالی که در نسخه‌های قبلی کروم این کار ابتدا با دانلود کردن کدهای جاوا اسکریپت و سپس تجزیه می‌شد. از نسخه‌ی ۴۱ این مرورگر، ویژگی‌های جدید اعمال شده و تعامل و بهینه سازی کدهای جاوا اسکریپت بلافاصله قبل از دانلود شدن آن‌ها انجام می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت تجزیه و تفسیر کدهای جاوا اسکریپت چند میلی ثانیه قبل از دانلود آن‌ها به اتمام خواهد رسید و این مساله بارگذاری صفحات را ۱۰ درصد بیشتر پرسرعت کرده است. تاثیر این ویژگی‌ها بیشتر در شبکه‌های دارای سرعت کم و صفحات پر از اسکریپت است.

00Steaming

 Code Caching هم دومین قابلیت اضافه شده به کروم است که به سرعت بارگذاری صفحات کمک می‌کند، مخصوصا زمانی که کاربر از یک سایتی بازدید زیادی دارد. کروم دارای تکنیک‌های پیشرفته ذخیره سازی کد بوده که یک کپی از کدهای جاوا اسکریپت را نگه خواهد داشت. بنابراین زمانی که کاربر یک سایتی را که قبلا از آن بازدید داشته و دوباره آن را بارگذاری کند، مراحل دانلود، تجزیه و تدوین کدهای جاوا اسکریپت دیگر تکرار نخواهد شد زیرا کروم آن‌ها را قبلا در حافظه خود ذخیره کرده است. این ویژگی‌ها به کروم کمک می‌کند تا ۴۰ درصد از زمانی که برای این مراحل صرف می‌کند را کاهش دهد، درنتیجه سرعت بارگذاری صفحات افزایش خواهد یافت.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده