مایکروسافت پیش‌نمایش آفیس 2016 و اسکایپ برای کسب و کارها را معرفی کرد

مایکروسافت پیش‌نمایش آفیس 2016 و اسکایپ برای کسب و کارها را معرفی کرد

چند ساعت پیش به ظاهر نسخه‌ی فاش شده‌ی آفیس 2016 اشاره کردیم که نگاهی کلی از رویکرد مایکروسافت در خصوص این برنامه به ما ارائه می‌کرد. اکنون به نظر می‌رسد مایکروسافت تصمیم دارد امکان آزمایش این نسخه از آفیس را برای همگان فراهم کند.

 از امروز، مایکروسافت یک نسخه‌ی پیش‌نمایش از آفیس 2016 خود را با هدف قرار دادن متخصصان آی‌تی و توسعه‌دهندگان در دسترس قرار می‌دهد.  مسئول ارائه‌ی توضیحات در خصوص این نسخه طی کنفرانس مایکروسافت اعلام کرد که این نسخه‌ی اولیه در حال حاضر تمام خصوصیت‌ها و ویژگی‌هایی که مایکروسافت برای آفیس 2016 در نظر دارد را به همراه نخواهد داشت؛ اما علاوه بر بدست آمدن یک دورنمای کلی از این پروژه، کاربران هر ماه با بروزرسانی‌هایی، در جریان تغییرات صورت گرفته تا زمان عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی آفیس 2016 قرار خواهند گرفت؛ هدفی که تصور می‌شود تا پایان سال جاری میلادی تحقق یابد.

office 2016

مایکروسافت در این نسخه از مجموعه‌ نرم‌افزارهای اداری خود، به بهبود وضعیت جستجو، فضای مورد نیاز و سطح عملکرد تحویل ایمیل در Outlook 2016 پرداخته و در کنار آن بهینه‌سازی‌هایی نیز در جاسازی تصاویر در Word 2016 و Excel 2016 اعمال کرده است. می‌دانیم که پیش از این نیز مایکروسافت راهکارهای جدیدی برای گسترش آفیس توسط توسعه‌دهندگان ارائه کرده بود؛ اکنون این کمپانی اعلام کرده که تغییری در وضعیت ماکروها یا افزودنی‌ها نخواهد داد تا توسعه‌های صورت گرفته توسط توسعه‌دهندگان همچنان در آفیس 2016 نیز قابل اعمال باشد و اسناد نیز به همان شیوه‌ی سابق قابل دسترسی باشند.

این رویکرد بیش از همه به مذاق مشتریان تجاری و سازمانی خوش خواهد آمد که ممکن است بصورت مکرر با مشکلاتی در زمینه‌ی اجرای اسناد قدیمی یا ماکروهای پیچیده روبرو می‌شوند. شما می‌توانید برای کار با نسخه‌ی پیش‌نمایش آفیس 2016 مایکروسافت به این لینک مراجعه کنید.

Skype-for-Business-Get-Ready-1.0

در کنار پیش‌نمایش آفیس 2016، مایکروسافت یک نسخه‌ی آزمایشی از پیغام‌رسان اسکایپ برای کسب و کارها منتشر کرده است. این نسخه‌ی جدید اسکایپ، در حقیقت بعنوان جایگزینی برای Lync ارائه شده که تا پیش از این ابزار اصلی مایکروسافت برای ارتباطات سازمانی در نظر گرفته می‌شد. نسخه‌ی مخصوص کسب و کار اسکایپ شباهت بسیاری به نسخه‌ی مصرفی این برنامه دارد با این تفاوت که قابلیت ترکیب و ادغام مناسبی با برنامه‌های آفیس به کاربر ارائه می‌کند. نسخه‌ی نهایی اسکایپ برای کسب و کارها در ماه آوریل ارائه خواهد شد که البته از طریق وب‌سایت مایکروسافت می‌توانید برای کار با نسخه‌ی پیش‌نمایش اقدام کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده