پروژه‌ی گوگل کد تعطیل می‌شود چون کاربران GitHub را دوست دارند

جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۹
مطالعه 2 دقیقه
گوگل کد سرویس میزبانی پروژه‌ برای توسعه دهندگان است که در سال ۲۰۰۶ توسط گوگل ایجاد شد. گوگل دلیل تعطیلی این سرویس را استقبال کم برنامه نویسان و مهاجرت آن‌ها به گیت‌هاب اعلام کرده و قصد دارد در آینده‌ای نزدیک آن را برای همیشه از دسترس خارج کند.
تبلیغات

گوگل در حال تعطیلی سرویس میزبانی پروژه پس از نه سال فعالیت است. این کمپانی روز گذشته امکان ایجاد پروژه جدید را در این سرویس غیر فعال کرده و از ماه آگوست سال جاری میلادی امکان اعمال تغییر در پروژه‌های فعلی را هم متوقف خواهد کرد؛ گوگل تصمیم دارد در ۲۵ ژانویه سال ۲۰۱۶ آن را کاملا از دسترس خارج کند.

گوگل در باره‌ی این تصمیم می‌گوید: زمانی که گزینه‌های زیادی برای میزبانی پروژه وجود نداشت، این پروژه را آغاز کرده اما از سال ۲۰۰۶ تاکنون سرویس‌های مشابه بسیاری مانند GitHub و Bitbucket ایجاد شده‌اند که پیشرفت و محبوبیت بسیاری نسبت به گوگل کد یافته‌اند. گوگل حدود هزار پروژه متن‌باز خود را به سرویس GitHub جهت همکاری بیشتر با توسعه‌دهندگان انتقال داده است. همچنین این کمپانی می‌گوید که از زمانی که بیشتر توسعه دهندگان به گیت‌هاب مهاجرت کرده‌اند، گوگل کد به محیطی برای انتشار اسپم و سوءاستفاده تبدیل شده است و با بررسی‌هایی که انجام داده‌اند دیگر این پروژه ارزش چندانی نداشته و باید از دسترس خارج شود.

گوگل نتوانسته با امکانات بیشتر در این سرویس با رقبای خود مقابله کند، به همین دلیل بیشتر برنامه نویسان به سرویس‌های مشابه دیگری پروژه‌های خود را انتقال دهند. توسعه‌دهندگان با استفاده از ابزارهای قرار داده شده در وبلاگ رسمی گوگل می‌توانند پروژه‌های خود را به سرویس‌های GitHub یا Bitbucket انتقال دهند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات