گوگل سیستم پرداخت پلاسو را برای رقابت با اپل پی تولید کرد

گوگل سیستم پرداخت پلاسو را برای رقابت با اپل پی تولید کرد

سرویس پرداخت مالی اپل رقیب جدیدی پیدا کرده و گوگل قصد دارد با عرضه سیستم پرداخت همراه اختصاصی خود موسوم به Plaso به نبرد آن برود.

امروزه سیستم پرداخت اپل بیشترین کاربرد را بین کاربران و سهم بالایی از پرداخت آنلاین دارد. در همین راستا گوگل نیز در حال آزمایش سیستم پرداخت خود بنام پلاسو است. این سرویس، به کاربران گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی امکان می‌دهد تا به طور همراه هزینه‌ی خریدهای خود را بدون نیاز به کارت‌های اعتباری، پرداخت کنند. برای این کار، تنها بیان حروف اول نام و نام خانوادگی آن‌ها کافی خواهد بود، بعد از این کار متصدی صندوق به رابط کاربری پلاسو در گوشی هوشمند نگاه کرده، سفارش خرید را پیدا کرده و کالای مربوطه را تحویل می‌دهد.

اپل بزودی ساعت هوشمند خود را که مجهز به NFC و سیستم پرداخت است، روانه‌ی بازار خواهد کرد و احتمال می‌رود حجم عظیمی از کاربران از این گجت برای پرداخت استفاده کنند. در همین راستا، گوگل سیستم پرداخت خود را توسعه داده و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک ارائه کند. این کمپانی قبلا هم یک سیستم پرداخت همراه موسوم به Google Wallet طراحی کرده بود؛ این سیستم کارایی و بازده بالایی را داشت و قبل از اپل‌پی عرضه شده بود.

استفاده از یک گوشی برای پرداخت هزینه، پول نقد و کارت‌های اعتباری را از بین می‌برد و از برخی مشکلات امنیتی می‌کاهد، هر چند همچنان در مورد این فناوری بی‌سیم دغدغه‌های امنیتی متفاوتی وجود دارد.گوگل والت با استفاده از فناوری NFC عمل می‌کرد و مشخص نیست که پلاسو به طور موازی با آن کار می‌کند یا جایگزینش می‌شود. پلاسو از بلوتوث و نرم‌افزارهای تشخیص صوت برای شناسایی افراد و کاربران استفاده می‌کند.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید