مایکروسافت اطلاعات بیشتری از آفیس 15 و رابط کاربری مترو آن منتشر کرد

سه‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۹
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت به تازگی از ظاهر جدید بسته نرم افزاری آفیس 15 که با رابط کاربری مترو ویندوز 8 سازگار است، پرده برداری کرد. این شرکت اخیرا اطلاعاتی در مورد ویندوز 8 و نحوه اجرای آن برروی پردازنده های ARM منتشر کرده بود که در کنار آن تصاویری از نسخه آزمایشی Office 15 و برنامه های Word، Excel، PowerPoint و OneNote را به نمایش گذاشت. در صورت تمایل می توانید به فیلم ویدئویی مربوطه نگاهی بیاندازید.
تبلیغات

بسته نرم افزاری آفیس 15 برای اجرا در ابزارهای مبتنی بر ویندوز اعم از تبلت های ARM و کامپیوترهای رومیزی طراحی شده و به لطف به کارگیری رابط کاربری مترو در آن، دارای ظاهری صاف تر و شکل و شمایل بهتر است.

در تصاویر زیر شاهد هستید که چطور مایکروسافت از فضای خالی بیشتری در طراحی خود بهره برده و به همین منظور خطوط بیشتری را از ظاهر برنامه ها حذف کرده است، بدین ترتیب کاربر قادر خواهد بود تا تمرکز بیشتری را بر محتوای مربوطه صرف نماید.

همچنین از تصاویر پیداست که منوهای روبانی (Ribbon) حذف شده یا بصورت پیش فرض بسته شده اند، پس می توان نتیجه گرفت که مایکروسافت می کوشد تجربه تازه ای را به کاربران خود هدیه دهد و هر چه بیشتر منوی برنامه های خود را مفهومی نماید.

هنوز اطلاعات و تصاویر بیشتری در این رابطه منتشر نشده است؛ اما آنچه که پر واضح است حس جدیدی است که کاربران بسته نرم افزاری آفیس 15 به زودی آن را احساس خواهند کرد، امید که به هر چه بهتر انجام شدن امور منتج گردد.

منبع: The Verge

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات