مایکروسافت با ویندوز هولوگرافیک وارد دنیای واقعیت افزوده می‌شود

مایکروسافت با ویندوز هولوگرافیک وارد دنیای واقعیت افزوده می‌شود

مایکروسافت هولوگرافیک را به‌همراه هولولنز برای ارائه‌ی تجربه‌ی واقعیت افزوده به کاربران خود در مراسم امشب معرفی کرد. براساس اطلاعات منتشر شده، اپلیکیشن هولوگرافیک را می‌توان روی گجت‌های مختلف ویندوزی مورد استفاده قرار داد.

هولوگرافیک را باید بستری خواند که با هولولنز ترکیب شده و دنیای واقعی را با دنیای مجازی پیوند می‌دهد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط آلکس کیپمن، توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود تا با استفاده از این بستر، اپلیکیشن‌های هولوگرافیک خود را روی طیف گسترده‌ای از ابزار‌های ویندوزی منتشر کنند.

مایکروسافت محصول جدید خود را با استفاده از اپلیکیشن هولواستودیو در روی صحنه به حضار نمایش داد. با استفاده از این اپلیکیشن یکی از کارمندان مایکروسافت با استفاده از دستورات صوتی و حرکت انگشتان خود، یک پهپاد را روی صحنه ایجاد کرد. کیپمن با اشاره به اینکه می‌توان از این قابلیت در طراحی اشیا برای پرینت سه‌بعدی استفاده کرد، نمونه‌ی پرینت شده‌ی پهپاد مورد نظر را نمایش داد.

با استفاده از فناوری جدید مایکروسافت مرز ببین واقعیت و دنیای مجازی برداشته می‌شود و می‌توان از ویندوز هولوگرافیک در کاربردهایی غیر از بازی‌ نیز استفاده کرد. شاید تماشای ویدئوی زیر بتواند دید بهتری را در مورد درک این فناوری در اختیارتان قرار دهد.

دانلود ویدیو


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید