زاکربرگ: تکنولوژی واقعیت مجازی، در آینده جایگزین گوشی‌های هوشمند و رایانه‌ها می‌شود

یک‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۱
مطالعه 2 دقیقه
مارک زاکربرگ - مدیرعامل و موسس شبکه اجتماعی فیسبوک اعتقاد دارد که واقعیت مجازی هنوز در ابتدای راه قرار دارد ولی می‌تواند در آینده جایگزین تلفن‌های هوشمند و کامپیوترها شود. در ادامه با زومیت و جزئیات خبر همراه باشید.
تبلیغات

زاکربرگ در جلسه پرسش و پاسخی که در شهر بوگوتا کشور کلمبیا برگزار شد، در این باره گفت:

حتما همه شما اولین تلفن‌های همراه را به یاد دارید که چقدر وحشتناک بودند. موقعیت آن روزهای تلفن‌های همراه را می‌توان به جایگاه امروز واقعیت مجازی تشبیه کرد. این تکنولوژی اکنون در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، اما من فکر می‌کنم واقعیت مجازی در آینده به یک مقوله مهم تبدیل خواهد شد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل و موسس شبگه اجتماعی فیسبوک

او در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد که ممکن است این موضوع بین ۱۰ تا ۲۰ سال طول بکشد، اما در نهایت پلتفرمی دیگر جایگزین شکل امروزی تلفن‌های هوشمند و کامپیوترها خواهد شد.

ما واقعا راجع به این موضوع شگفت‌زده هستیم  و در حال ساخت دستگاهی هستیم که فکر می‌کنیم می‌تواند رهبر تکنولوژی واقعیت مجازی باشد و از این‌که چگونه روند ساخت و توسعه و پیشرفت را طی می‌کند بسیار هیجان زده هستیم. مارک زاکربرگ

شبکه اجتماعی فیسبوک ماه مارس سال گذشته میلادی شرکت Oculus Rift سازنده هدست واقعیت مجازی Oculus VR را با قیمت ۲ میلیارد دلار خریداری کرد.

در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2015، نِیت میشل قائم مقام شرکت Oculus Rift به این موضوع اشاره کرد که هنوز نرم‌افزار خاصی که بتواند تمام قدرت و کارایی‌های هدست واقعیت مجازی را نشان دهد، وجود ندارد. نوامبر سال ۲۰۱۴ شرکت سازنده این هدست واقعیت مجازی اعلام کرد که تا تولید انبوه این محصول و عرضه آن به مشتریان نه سال‌ها بلکه ماه‌ها باقی مانده و قیمتی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار خواهد داشت.

اگر به رویدادهای مرتبط با بازی علاقمند هستید به زومجی سر بزنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات