پتنت جدید مایکروسافت، ویندوزفون را هوشمندانه‌ به حالت بی‌صدا می‌برد

یک‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
تغییر پروفایل گوشی‌های‌هوشمند کنونی پروسه‌ی مشابهی دارد و باید برای قراردادن گوشی در حالت بی‌صدا، تغییراتی را در تنظیمات آن‌ها اعمال کرد. اما مایکروسافت با پتنت جدید خود درصدد تغییر هوشمندانه‌ی وضعیت گوشی و تغییر پروفایل به حالت بی‌صدا است.
تبلیغات

براساس پتنت جدیدی که توسط مایکروسافت ثبت شده، این کمپانی ساز و کار جدیدی را برای فعال کردن حالت بی‌صدای گوشی در نظر گرفته است. هرچند ویندوزفون و در آینده‌ی نزدیک ویندوز موبایل نیز از وجود حالت بی‌صدا بهره می‌برند، اما ردموندی‌ها پروفایل جدیدی را با نام Inconspicuous Mode در نظر دارند که گوشی‌هوشمند را به طریق هوشمندانه به خواب می‌برد.

حالت نامرئی قادر است بصورت خودکار علاوه بر قطع کردن صدای اعلانیه‌های گوشی نور صفحه‌ی نمایش را کاهش داده و همچنین شماری از اقدامات دیگر را در جهت به حداقل رساندن مزاحمت گوشی همچون کاهش اطلاعات نمایش داده شده در صفحه‌ی LockScreen، اعمال کند. اما گوشی‌هوشمند مورد اشاره چگونه قادر است تشخیص دهد که برای مثال کاربر در سالن سینما حضور دارد؟ براساس اطلاعات ارائه شده توسط مایکروسافت، این موضوع از طریق بکارگیری GPS، NFC و مک‌آدرس وای-فای محلی که کاربر در آن حضور دارد، تشخیص داده خواهد شد. اما این تمام ماجرا نیست و باید به گردآوری اطلاعات از تقویم و تاریخچه مرورگر نیز اشاره کرد. برای مثال در صورتی که در تقویم گوشی حضور در مراسمی را در ساعت مشخص ثبت کرده باشید، حالت نامرئی بصورت خودکار در گوشی‌هوشمندتان فعال خواهد شد.  این پروفایل در زمان خارج شدن از محل مورد نظر و با غیرفعال کردن توسط کاربر، تغییر خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت این ویژگی را در نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل موبایل خود مورد استفاده قرار خواهد داد یا خیر. ردموندی‌ها چهارشنبه‌ی هفته‌ی جاری مراسمی را برگزاری می‌کنند که انتظار می‌رود در آن نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ به‌همراه نسخه‌ی جدید ویندوز مخصوص گوشی‌های‌هوشمند با عنوان ویندوز موبایل ۱۰ معرفی شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات