مایکروسافت رابط کاربری محاوره‌ای شبیه گوگل اسیستنت برای کورتانا می‌سازد

شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت در حال ساخت رابط کاربری جدیدی برای کورتانا است که عملکردی شبیه گوگل اسیستنت دارد.
تبلیغات

شرکت مایکروسافت در حال ساخت یک رابط کاربری محاوره‌ای شبیه گوگل اسیستنت برای دستیار صوتی کورتانا است.

اگر از طرفداران پروپاقرص رابط کاربری گوگل اسیستنت در سیستم‌عامل اندروید باشید، بد نیست بدانید چندین منبع نزدیک به مایکروسافت در گفت‌وگو با وب‌سایت ویندوزسنترال گفته‌اند که این شرکت در حال کار روی یک رابط کاربری جدید برای دستیار صوتی کورتانا است. این رابط کاربری جدید به شکل محاوره‌ای و شبیه به رابط کاربری اپلیکیشن اندروید گوگل اسیستنت شباهت خواهد داشت.

رابط کاربری طراحی‌شده به روش مورد بحث در واقع ابزاری برای تقلید یک مکالمه‌ی محاوره‌ای است؛ درست همانند مکالمات متنی که با دوستان و آشنایان خود دارید. با این رابط کاربری جدید به‌جای تشویق کاربر به استفاده از دستورات صوتی، از روشی آشناتر به‌منظور تشویق کاربران به تایپ کردن بهره گرفته می‌شود و این دقیقا همان روشی است که همیشه در گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های خود از آن استفاده می‌کنیم. بدین منظور کافی است پرس‌و‌جوی مورد نظرتان را تایپ کنید و سپس دکمه‌ی ارسال را فشار دهید تا پیام به‌صورت یک پنجره‌ی پاپ‌آپ به نمایش درآید. دستیار دیجیتال کورتانا نیز با توجه به درخواست ارسالی شما، به روشی مشابه پاسخ لازم را ارائه خواهد داد.

البته امکان استفاده از دستورات صوتی در کورتانا دقیقا همانند گوگل اسیستنت وجود دارد. کاربر می‌تواند بین تایپ کردن و استفاده از فرامین صوتی به‌دلخواه خود از یکی از این روش‌ها استفاده کند و کورتانا در هر دو حالت منظور وی را خواهد فهمید. در نسخه‌ی جدید کورتانا اگر از دستورات صوتی استفاده کنید پیام‌ شما همچنان به‌صورت متنی به نمایش درمی‌آید و این دستیار دیجیتال پاسخ شما را به‌صورت صوتی ارائه خواهد داد.

در گزارش Thurrott هم خبری مشابه با خبر اعلام‌شده در بالا به چشم می‌خورد. افزون بر آنچه گفته شد در گزارش مورد بحث اعلام شده است که شاید مایکروسافت دستیار صوتی کورتانا را از کنار دکمه‌ی استارت به بخش System Tray منتقل کند. اگر مایکروسافت رابط کاربری محاوره‌ای جدید خود را در کورتانا اضافه کند، تغییرات مورد اشاره و استفاده از طراحی مبتنی بر چت منطقی به نظر می‌رسند.

اینکه این طراحی جدید چه زمانی به کورتانا اضافه خواهد شد هنوز دقیقا مشخص نشده است. چند هفته قبل نیز خبری در مورد کورتانا منتشر شد که خبر از اضافه شدن طراحی متمرکز بر چت به این دستیار دیجیتال می‌داد؛ اما تا به حال هیچ جزئیاتی در مورد زمان‌بندی انتشار این تغییرات جدید در دسترس قرار نگرفته است. آیا تغییر سبک طراحی دستیار صوتی کورتانا به افزایش محبوبیت آن کمک خواهد کرد؟ 

لطفا دیدگاه خود را در این رابطه در بخش نظرات با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات