قابلیت جدید تایم لاین در ویندوز 10

پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۳
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ از قابلیت جدیدی به نام تایم‌لاین رونمایی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد تا هنگام کار با اپلیکیشن‌های خود بین دستگاه‌های مختلف جابجا شوند.
تبلیغات

مایکروسافت امروز قابلیت جدیدی به نام تایم‌لاین را در ویندوز ۱۰ معرفی کرد. این ویژگی امکان جابجا شدن بین دستگاه‌های مختلف شامل گوشی‌های اندروید و iOS را می‌دهد. مایکروسافت این قابلیت جدید را درون قسمت Task View در ویندوز ۱۰ تعبیه کرده است که شامل یک نمای کلی از اپلیکیشن‌های در حال اجرا بین دستگاه‌های ویندوز ۱۰ و iOS و دستگاه‌های اندرویدی است.

قابلیت تایم‌لاین به نحو موثری به شما امکان می‌دهد در صورت جابجایی بین دستگاه‌های ویندوز ۱۰، کار با اپلیکیشن‌های خود را از همان جایی که آنها را رها کرده‌اید، از سر بگیرید. به لطف یکپارچکی کورتانا، این ویژگی توسط برخی اپلیکیشن‌های مایکروسافت در iOS و اندروید نیز پشتیبانی می‌شود. این قابلیت دقیقا مشابه ویژگی پیوستگی در iOS و سیستم‌عامل مک است تا به سرعت از یک دستگاه به دستگاه دیگر جابجا شوید.

windows clipboard

مایکروسافت در گذشته قابلیتی مشابه این را آزمایش کرده بود. در حال حاضر شما می‌توانید به لطف کورتانا، وب‌گردی خود را در مرورگر اج بین دستگاه‌های مختلف ویندوز ۱۰ ادامه دهید. ردموندی‌ها علاوه بر این از طریق تعامل کورتانا با تایم‌لاین، به کاربران امکان می‌دهد تا به نحو هوشمندانه‌ای بین دستگاه‌ها جابجا شوند.

نکته‌ی قابل توجه در این ویژگی جدید، قابلیت استفاده از آن خارج از دستگاه‌های ویندوزی است. کورتانا اکنون، هسته‌ای اصلی این تجربه‌ی کاربری هم در اندروید و هم در iOS است. مایکروسافت از توسعه‌دهندگان می‌خواهد تا اپلیکیشن‌های خود را در گراف مایکروسافت ثبت نام کنند تا کاربران ویندوز ۱۰ امکان استفاده از این قابلیت جدید را بین دستگاه‌های موبایلی نیز داشته باشند. این مسئله برای توسعه‌دهندگان اقدام پرهزینه‌ای نیست، اما نیازمند برخی اطلاعات برای اتصال اپلیکیشن‌ها و استفاده از کورتانا برای ادامه‌ی تجربه‌ی کاربری بر روی گوشی‌های موبایل خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات