فایننشال تایمز: سافت بانک در پی تصاحب تی موبایل و ادغام آن با اسپرینت است

جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
سافت بانک در پی تصاحب تی موبایل آمریکا به منظور ادغام آن در اپراتور اسپرینت است که تحت تملک این کمپانی ژاپنی قرار دارد.
تبلیغات

سافت‌بانک را باید در زمره‌ی یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های فناوری حال حاضر جهان قرار داد. این کمپانی ژاپنی هرچند اسم و رسم چندانی را به اندازه‌ی شرکت‌های مطرح دره‌ی سیلیکون ندارد، اما بسیار قدرتمند است. ژاپنی‌ها در پی آن هستنند تا با تصاحب تی‌ موبایل، سومین اپراتور مخابراتی بزرگ آمریکا با بهره‌گیری از ۷۰ میلیون کاربر، آن را در اسپرینت ادغام کنند. اسپرینت به عنوان چهارمین اپراتور مخابراتی آمریکا زیر نظر سافت‌بانک فعالیت می‌کند. در خصوص تحقق این موضوع و ادغام دو کمپانی اسپرینت و تی موبایل آمریکا، مجموعه‌ی زیر نظر سافت‌بانک بیش از ۱۳۰ میلیون کاربر در ایالات متحده‌ی آمریکا داشته و رقیبی قدرتمند برای Verizon و AT&T متولد خواهد شد.

به گزارش فایننشال تایمز، ماسایوشی سان، مدیرعامل سافت‌بانک در یک نشست خبری که در شهر توکیو برگزار شد، در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

ما مصمم و امیدوار به سمت آغاز مذاکرات با تی موبایل حرکت می‌کنیم.

تا پیش از این اپراتورهای مخابراتی به دلیل حساسیت دولت آمریکا، از نظر ادغام یا فروش اپراتورهای مخابراتی بسیار حساس بودند، حال آنکه در ماه‌های اخیر امیدواری‌هایی در رابطه با امکان موافقت مقامات دولتی و رگولاتوری‌ها با ادغام و فروش شرکت‌های مخابراتی ایجاد شده و از این‌رو بسیاری از تحلیل‌گران امیدوارند تا با تحقق این امر شاهد تغییراتی گسترده در حوزه‌ی مخابرات باشند.

براساس گمانه‌ زنی‌ها، تی موبایل به عنوان یک فرصت بسیار ایده‌آل برای کمپانی‌هایی مطرح است که در پی تبدیل شدن به یک غول مخابراتی درون خاک ایالات متحده‌ی آمریکا هستند. اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که علاوه بر اسپرینت، دیش و کام‌کست نیز پیشنهاد خود را برای تصاحب این کمپانی ارائه کرده‌‌اند.

ماسایوشی سان، مدیرعامل سافت‌بانک علاوه بر خرید تی‌موبایل، گزینه‌های دیگری را نیز در نظر دارد. وی در این خصوص می‌گوید:

ما سیاستی باز در قبال پیش آمدهای احتمالی داریم و از شانس‌های موجود استفاده خواهیم کرد اگر نتیجه‌ی آن همکاری با سایر کمپانی‌ها در شرایط بسیار بهتری باشد.

باید دید که آیا صنعت مخابرات و ارتباطات آمریکا در ماه‌های آینده شاهد ادغام دو غول مخابراتی و تولد رقیببی قدر برای Verizon و AT&T خواهد بود یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات