مایکروسافت: مصرف باتری مرورگر اج ۳۵ درصد بهتر از کروم است

مایکروسافت: مصرف باتری مرورگر اج ۳۵ درصد بهتر از کروم است

کمپانی مایکروسافت اعلام کرده که مرورگر اج‌ هم‌اکنون از نظر مصرف باتری نسبت به مرورگر گوگل‌کروم ۳۵ درصد بهینه‌تر عمل می‌کند.

پس از هفت ماه سکوت، کمپانی مایکروسافت یک گام دیگر در نبرد سرد خود در بخش مرورگرهای وب علیه کمپانی گوگل برداشته است. در ماه ژوئن گذشته، مایکروسافت ویدیویی منتشر کرد که در آن مدعی شده بود که مرورگر اج این شرکت نسبت به مرورگر گوگل‌کروم در ویندوز ۱۰ تا ۷۰ درصد باتری بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. پس از آن‌که گوگل یکسری بهبودها در مرورگر وب خود اعمال کرد، مایکروسافت نیز مجددا در ماه سپتامبر با یک ویدیو جدید بازگشت که با استفاده از آن نبرد خود را با کروم همچنان فعال نگه‌ دارد.

البته جالب است بدانید که مایکروسافت باز هم ویدیو دیگری منتشر کرده که در آن جدیدترین نسخه‌ی مرورگر اج این شرکت روی آپدیت Creators سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ نصب و اجرا شده و در این ویدیو رقابت بین اج با فایرفاکس و کروم به نمایش گذاشته شده است. در ویدیو مورد بحث سه عدد سرفیس‌بوک وجود دارد که تست مورد نظر مایکروسافت روی آن‌ها انجام می‌شود. یکی از این تست‌ها، استریم ویدیو از سرویس Vimeo در حالت تمام صفحه و تحت شبکه‌ی وای‌فای است. می‌توانید جزئیات و روش انجام این تست را در این‌ لینک مشاهده کنید.

در ویدیو نامبرده، مرورگر فایرفاکس توانسته ۷ ساعت و ۴ دقیقه عملیات پخش تمام صفحه‌ی ویدیو تحت شبکه را انجام دهد. کروم در این بین ۹ ساعت و ۱۷ دقیقه و نهایتا مرورگر اج ۱۲ ساعت و ۳۱ دقیقه پخش ویدیو را انجام می‌دهند. با توجه به این آمار می‌توان گفت که مصرف باتری مرورگر اج مایکروسافت حدودا ۷۷ درصد بهتر از مرورگر موزیلا فایرفاکس و ۳۵ درصد بهتر از گوگل‌کروم بوده است. البته مایکروسافت این تست‌ها را روی رایانه‌هایی که خود تولید کرده و با روش خود انجام داده است، اما باز هم با این شرایط عملکرد مرورگر اج بسیار خوب به‌نظر می‌رسد.

حال آیا گوگل مجددا به این اقدام مایکروسافت پاسخی خواهد داد؟ احتمالا پاسخ به این سوال منفی است اما نکته‌ای که در این بین وجود دارد، این است که گوگل همیشه سعی دارد تا مرورگر کروم را از نظر مصرف باتری بهینه‌تر از قبل کند.

شما از کدام مرورگر استفاده می‌کنید؟ دلیل انتخاب شما چیست؟

منبع laptopmag
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده