ارزش بیت کوین ۱.۳ درصد افزایش یافت

پنج‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
ارزش هر بیت کوین با افزایش ۱.۳ درصدی به بیش از ۱٫۲۲۷ دلاری رسیده که برگرفته از افزایش درگیری‌ها و تنش‌ها در سوریه و همچنین شبه جزیره‌ی کره است.
تبلیغات

مشکلات سیاسی موجود در برخی مناطق جهان باعث شد تا بسیاری از دارایی‌های ریسکی ارزش خود را از دست بدهند، اما پس از افزایش ارزش این دارایی‌ها، بیت کوین که شاهد افزایش رشد بود، دوباره روند صعودی خود را ادامه داد.

ارزش بیت کوین در روزهای اخیر به بالاترین میزان خود از ابتدای ماه مارس رسیده است. در ماه مارس ارزش بیت کوین به بیش از ۱۲۹۰ دلار رسید، اما دو عامل اصلی باعث شد تا ارزش بیت کوین شاهد سقوط باشد. از جمله‌ی دلایل مورد اشاره باید به اختلاف توسعه‌دهندگان بیت‌کوین در توسعه‌ و کنترل پول رمزنگاری شده اشاره کرد. همچنین سازمان رگولاتوری آمریکا نیز امیدها در رابطه با اعطای مجوز برای فعالیت بورس بیت‌کوین را با تایید نشدن مجوز از بین برد و از این‌رو بیت کوین به یکباره بیش از ۲۵ درصد از ارزش خود را از دست داد. توسعه‌دهندگان بیت کوین به دو دسته تقسیم شده‌اند که یک دسته در راستای افزایش ظرفیت بلاک‌های بیت کوین فعالیت کرده و دسته‌ی دیگر مخالف افزایش بلاک هستند که این موضوع به یکی از چالش‌های اصلی در مسیر بیت‌کوین تبدیل شده است. اختلافات تا اندازه‌ای پیش رفت که حتی توسعه‌دهندگان در پی عرضه‌ی نسخه‌ی جدیدی از بیت کوین و انتشار این پول رمزنگاری شده در دو نسخه بودند که شامل Bitcoin Core و Bitcoin Unlimited می‌شود.

البته در هفته‌های اخیر در رابطه با این پول خبرهای خوبی نیز منتشر شد که از جمله‌ی آن می‌توان به قبول کردن بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت قانونی در ژاپن اشاره کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات