توییتر لایت برای ارتباطات اینترنتی ضعیف معرفی شد

توییتر لایت برای ارتباطات اینترنتی ضعیف معرفی شد

شبکه‌ی اجتماعی توییتر به‌تازگی برای کاربرانی که سرعت اینترنتی قابل توجهی ندارند، نسخه‌ای به نام توییتر لایت ارائه کرده است.

این روز‌ها بسیاری از کاربران به این نکته توجهی ندارند که ارسال پست در شبکه‌ی اجتماعی توییتر به انتقال داده‌ی چندانی نیاز ندارد. این وب‌سایت امکان ارسال پیام‌هایی با طول فقط ۱۴۰ کاراکتر به کاربرانش می‌دهد. این محدودیت از زمانی به‌جا مانده است که بسیاری از کاربران از پیام‌های کوتاه برای ارسال توییت استفاده می‌کردند و بدین ترتیب این محدودیت تا همین حالا باقی مانده است. مشکل اینجا است که برخی مواقع برای استفاده از توییتر، داده‌های زیادی مصرف خواهد شد و مسلما این مورد برای بسیاری از کاربران هزینه‌های زیادی در پی خواهد داشت. به همین دلیل توییتر امروز قدم در جای پای فیسبوک گذاشته و یکی از قابلیت‌های فیسبوک را به شبکه‌ی اجتماعی خود اضافه کرده است. در واقع توییتر یک نسخه‌ی سبک و ساده‌تر از سرویس خود را با نام توییتر لایت معرفی کرده و در دسترس کاربران قرار داده است.

برخلاف روش فیسبوک برای صرفه‌جویی در مصرف داده‌، روش توییتر ارائه‌ی یک اپلیکیشن مجزا نیست و در حقیقت این کمپانی نسخه‌ای بازنگری شده از وب‌سایت موبایلی خود را آماده کرده است که قابلیت‌هایی شبیه به اپلیکیشن دارد؛ ولی از داده‌های کمتری استفاده می‌کند. توییتر مدعی شده است که سایت جدید این شبکه‌ی اجتماعی تا ۳۰ درصد سریع‌تر بارگذاری می‌شود و علاوه بر این تا ۷۰ درصد داده‌ی کمتری مصرف می‌کند. مصرف کمتر داده برای کاربران بسیاری از نواحی جهان که دسترسی به اینترنت پرسرعت برای آن‌ها میسر نیست، یک ویژگی‌ بسیار کاربردی به نظر می‌رسد. در ادامه توییت مربوط به معرفی این سرویس جدید را با هم مرور می‌کنیم.

معرفی توییتر لایت در وب!

سریع‌تر بارگذاری می‌شود، حجم کمی اشغال می‌کند و مصرف داده‌ی آن نیز کم است. اطلاعات بیشتر در https://t.co/Zd825WOdQz pic.twitter.com/l1n0cYJuPc

— Twitter (@Twitter) April 6, 2017

 

نکته‌ی جذاب در مورد این سرویس جدید، امکان ارسال نوتیفیکیشن‌ از طریق مرورگر وب کاربران است. این قابلیت به‌تازگی به مرورگرهای موبایلی اضافه شده است و اگرچه کمی دیر توسط کمپانی‌هایی مثل توییتر مورد استفاده قرار گرفته؛ اما این اقدام توییتر خود باعث می‌شود به هدف گوگل برای توسعه‌ی وب‌سایت‌هایی که عملکردی مثل اپلیکیشن دارند، نزدیک‌تر شویم. البته باید منتظر ماند تا مشخص شود کاربران در واقع چگونه و تا چه حد از مزایای این نوع سرویس‌ها بهره خواهند برد. در حقیقت به نظر می‌رسد گوگل نیز در ساخت وب‌سایت جدید و سبک توییتر مشارکت داشته؛ چراکه توییتر در بخشی از خبر خود این‌گونه گفته است: «توییتر لایت نوع جدیدی از اپلیکیشن‌های تحت وب پیشرو (PWA) محسوب می‌شود که با همکاری شرکت گوگل توسعه داده شده است.»

از هم‌اکنون امکان دسترسی به توییتر لایت در سراسر جهان فراهم است و این سرویس با اکثر مرورگرهای محبوب موبایلی و مرورگرهای محبوب دسکتاپ سازگاری کامل دارد. برای دسترسی به سرویس مورد بحث، باید در نوار آدرس مرورگر خود نشانی mobile.twitter.com را تایپ کنید. اگرچه این سرویس بیشتر برای بازارهای درحال‌توسعه در نظر گرفته شده است؛ اما افرادی که تمایل دارند در هنگام کار با توییتر در مصرف داده‌ی آن‌ها به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی شود نیز می‌توانند از این سرویس بهره ببرند. همان‌طور که اشاره کردیم، با استفاده از این سرویس می‌توانید نوتیفیکیشن‌های مهم را از طریق مرورگر وب موبایل یا دسکتاپ خود دریافت کنید.

نظر شما در مورد سرویس جدید توییتر لایت چیست؟

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده