شیائومی: تا ۱۰ سال آینده، سامسونگ و اپل را پشت سر خواهیم گذاشت

شیائومی: تا ۱۰ سال آینده، سامسونگ و اپل را پشت سر خواهیم گذاشت

شیائومی پس از پشت سر گذاشتن ال‌جی و هواوی در جایگاه سومین تولیدکننده‌ی بزرگ تلفن هوشمند دنیا قرار گرفته است. حال این کمپانی اعلام کرده که تنها یک دهه زمان نیاز دارد تا اپل و سامسونگ را نیز پشت سر بگذارد.

براساس گزارش گاردین، شیائومی قصد دارد بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تلفن هوشمند در دنیا شود. عنوانی که در حال حاضر در اختیار سامسونگ است.

شیائومی طی یک سال گذشته، عملکرد خارق‌العاده‌ای داشته است. این کمپانی در مردادماه، ال‌جی را پشت سر گذاشت و در رتبه‌ی پنجم از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان موبایل قرار گرفت و هفته‌ی پیش نیز از هواوی عبور کرد.

شیائومی در وطن خود، خارق‌العاده عمل کرده و فروش کم‌نظیری را تجربه کرده است. این کمپانی علاوه بر چین در کشور پهناور هند نیز موفق بوده و سهم بازار بزرگی را به خود اختصاص داده است.

شیائومی که تنها ۴ سال از تأسیس آن می‌گذرد، گام‌های درستی همچون، استخدام هگو بارا، مدیر ارشد گوگل را برداشته است.

مدیرعامل این شرکت در کنفرانسی که اخیرا در آن شرکت کرد و البته دو ساعت دیرتر از موعد حاضر شد گفت:

من مطمئن هستم که هیچ‌کس سه سال پیش، باور نمی‌کرد شیائومی به سومین تولیدکننده بزرگ دنیا تبدیل شود. هند بازار بسیار بزرگی است و ما در آن موفق ظاهر شده‌ایم. ما به کمک بازار چین و هند، طی ۵ تا ۱۰ سال آینده، فرصت کافی خواهیم داشت تا به بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی تلفن هوشمند در دنیا تبدیل شویم.

هرچند شیائومی در بازار هند و چین موفق بوده است، اما در بازار دیگر کشورها حضور چندانی نداشته است. اپل و سامسونگ حدود ۳۷ درصد از کل بازار گوشی‌های موبایل را در اختیار دارند و این در حالی است که شیائومی ۵.۶ درصد از کل این بازار را تحت کنترل خود گرفته است.

شیائومی در سال ۲۰۱۰ تأسیس شد و در سال ۲۰۱۱ اولین تلفن خود را در بازار چین عرضه کرد. این کمپانی در فصل سوم از سال جاری میلادی موفق به عرضه‌ی ۱۸ میلیون دستگاه تلفن هوشمند شد. این در حالی است که شیائومی در همین فاصله‌ی زمانی در سال گذشته تنها ۵.۲ میلیون دستگاه گوشی به فروش رسانده بود.

این روزها برخی از شرکت‌های ایرانی نیز در تلاش هستند تا گوشی‌های هوشمند شیائومی را وارد بازار کشور کنند. نظر شما در باره‌ی این کمپانی چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده