تماس صوتی در نسخه دسکتاپ و سورس برنامه تلگرام در راه هستند

جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
پاول دورف در دو توییت جداگانه، اضافه شدن تماس صوتی به نسخه دسکتاپ تلگرام و همچنین انتشار سورس برنامه را تأیید کرد.

بعد از انتشار نسخه۳.۱۸ و اضافه شدن تماس صوتی به نسخه موبایل تلگرام (فعلا برای اروپا) کاربران زیادی در توییتر سؤالات متعددی در رابطه با اضافه شدن یا نشدن تماس صوتی به نسخه دسکتاپ تلگرام پرسیده‌اند که پاول دورف مؤسس تلگرام شخصا به آن‌ها پاسخ داده است.

تماس صوتی در نسخه دسکتاپ

همان‌طور که در تصویر بالا قابل مشاهده است، پاول دورف در جواب به این سؤال که «چه زمانی تماس صوتی را برای نسخه‌ی دسکتاپ منتشر می‌کنید» این‌گونه پاسخ داده است:

به این ترتیب به‌زودی شاهد اضافه شدن ویژگی تماس صوتی در نسخه کامپیوتری تلگرام نیز خواهیم بود.

سورس برنامه

موضوع دیگری که در روزهای اخیر در بین کاربران مورد بحث بود، عدم انتشار سورس برنامه در آپدیت اخیر تلگرام (۳.۱۷) است که باعث شده نسخه‌های غیررسمی تلگرام همچون TelegramPlus قادر به به‌روز کردن خود و استفاده از امکانات جدیدی همچون تغییر پوسته یا اموجی‌های جدید نباشند. این موضوع شائبه‌ای در بین کاربران و برنامه نویسان ایجاد کرد که تلگرام دیگر قصد انتشار سورس‌های خود را ندارد و این موضوع به معنای پایان نسخه‌های غیررسمی تلگرام بود.

اما پاول دورف امروز در پاسخ به توییتی در همین زمینه، اعلام کرد که سورس آپدیت جدید (۳.۱۸) به‌زودی منتشر خواهد شد. بنابراین می‌توان به‌زودی شاهد اضافه شدن ویژگی‌های جدید تلگرام همچون اموجی‌ها، تغییر پوسته، تماس صوتی (احتمالا) و‌... به نسخه‌های غیررسمی تلگرام نیز باشیم.

مطالب مشابه

نظرات