رویای شیائومی برای تبدیل شدن به بزرگترین سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند

پنج‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۹
مطالعه 2 دقیقه
شیائومی در زمینه ساخت گوشی‌های هوشمند شهرت جهانی ندارد. تا آنجا که بسیاری از کاربران نام این شرکت را تا به حال نشنیده‌اند. اما شیائومی که اکنون سومین تولید‌کننده بزرگ گوشی‌های هوشمند است، مدیر عاملی بسیار جاه طلب دارد.
تبلیغات

مدیر عامل شیائومی، لی جون در کنفرانس اینترنت که به تازگی در چین برگزار شد، در زمینه موفقیت‌های متعدد کمپانی تحت اختیار خود سخنرانی کرد.

همانطور که احتمالا می‌دانید، این کمپانی چینی علاقه زیادی به جلب توجه و بازاریابی با اعداد و ارقام فروش گوشی‌های هوشمند خود دارد. هر بار که فروش دستگاه‌های هوشمند این شرکت رکوردی را جا به جا می‌کند، بلافاصله این کمپانی به صورت جزء به جزء آن‌ها را اعلام می‌کند. مثلا به تازگی شیائومی موفق شد در مدت ۲۴ ساعت حدود ۲۵۴ میلیون دلار گوشی به فروش برساند.

به این ترتیب، آمار و ارقام ارایه شده از سوی لی جون درباره شیائومی خالی از لطف نیست؛ او ادعا می‌کند که شیائومی ۷۰ میلیون کاربر فعال دارد و درصدد است این عدد را به ۲۰۰ میلیون کاربر برساند. لی‌ جون همچنین تبدیل شدن شیائومی به بزرگترین کمپانی تولید کننده گوشی‌های هوشمند در جهان تا ۵ یا ۱۰ سال آینده را بدیهی می‌داند.

مشخص نیست که این ادعا تا چه حد می‌تواند نزدیک به حقیقت و توان واقعی این کمپانی باشد اما نباید از یاد برد که این کمپانی چینی در بازار موبایل دنیا عملکرد خوبی داشته و به تازگی نیز به بازار کشور‌های جدیدی مثل هند، اندونزی، هنگ کنگ، تایوان، مالزی و سنگاپور وارد شده است. بزرگ کردن قلمرو، می‌تواند تاثیر مثبتی در توانایی‌ها و شناخته شدن این شرکت داشته باشد. همچنین بد نیست بدانید، شیائومی چندی پیش توانست جایگاه اول در فروش گوشی‌های هوشمند چین را از سامسونگ بگیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات