شیائومی می 6 به سنسور IMX400 سونی مجهز خواهد بود

یک‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
شایعات پیرامون محصول جدید شیائومی یعنی می 6 در حال افزایش است و جدیدترین شایعه، خبر از به کارگیری سنسور IMX400 سونی در آن می‌دهد.
تبلیغات

شیائومی در کنگره‌ی جهانی موبایل سال گذشه، Mi 5 را معرفی کرد. اما این شرکت چینی در MWC 2017 پرچمدار جدیدی معرفی نکرد و هنوز خبری از Mi 6 در بازارها نیست. البته مانند تمامی گوشی‌های پرچمدار، شایعات پیرامون این محصول روز به روز در حال افزایش است.

جدیدترین خبرها از منابع چینی حاکی از آن است که پرچمدار سال ۲۰۱۷ شیائومی در دو نسخه با ابعاد مختلف عرضه خواهد شد. یک نسخه مانند می ۵ مجهز به صفحه‌نمایش ۵.۱۵ اینچی خواهد بود و دیگری که مناسب طرفداران فبلت‌ها است، صفحه‌نمایش ۵.۷ اینچی خواهد داشت. هر دوی این گوشی‌ها مجهز به جدیدترین محصول شرکت کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۳۵ خواهند بود.

اما نکته‌ی مهم در شایعات جدید این است که شیائومی در محصول جدید خود از سنسور IMX400 سونی استفاده خواهد کرد. این سنسور که ماه گذشته توسط سونی معرفی شد، یک سنسور سه‌لایه‌ی CMOS است که در گوشی‌های جدید این شرکت یعنی اکسپریا XZ پرمیوم و XZs استفاده شده است. از قابلیت‌های ویژه‌ی سنسور سونی که در تبلیغات شرکت ژاپنی بر آن تاکید شده، قابلیت فیلمبرداری با سرعت ۹۶۰ فریم بر ثانیه است.

شایعات قبلی حاکی از آن بود که شیائومی از سنسور IMX386 در پرچمدار خود استفاده خواهد کرد. البته این خبر معقول‌تر از خبر جدید است، چرا که به نظر نمی‌رسد سونی محصول رقابتی جدید خود را به این زودی با رقبا به اشتراک بگذارد. در نهایت کارشناسان بر این باورند که سونی، به احتمال زیاد نسخه‌ای سبک‌تر از سنسور خود که تا سرعت ۴۸۰ فریم بر ثانیه محدود شده را در اختیار شیائومی قرار خواهد داد.

نکته‌ی دیگر که در آخرین شایعات مربوط به می ۶ منتشر شده، این است که نسخه‌ی بزرگتر و ۵.۷ اینچ این گوشی، به دوربین دوگانه مجهز خواهد بود.

نظر شما چیست؟ آیا سونی جدیدترین سنسور تصویربرداری خود را در اختیار رقیب چینی می‌گذارد؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات