امیدواری به موفقیت آیفون 8 ارزش سهام اپل را بالا می‌برد

سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
با وجود اینکه ۶ ماه تا زمان رونمایی از آیفون ۸ باقی مانده است، تحلیل‌گران با ابراز امیدواری از استقبال کاربران، پیش‌بینی می‌کنند ارزش سهام اپل افزایش زیادی را تجربه کند.
تبلیغات

هنوز نزدیک به ۶ ماه تا زمان رونمایی از نسل بعدی آیفون اپل که مجهز به نمایشگر ۵.۸ اینچی OLED خواهد بود، باقی مانده است، با این حال بازار سرمایه نگرش مثبتی در قبال این گوشی هوشمند دارد و به اعتقاد بسیاری از تحلیل‌گران، آیفون ۸ اپل با استقبال خوبی از سوی کاربران روبه‌رو خواهد شد.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده در ماه گذشته‌ی میلادی، شماری از تحلیل‌گران اقتصادی ارزش هدف سهام اپل را بین ۱۵۰ تا ۱۸۵ دلار افزایش داده‌اند. جیم سووا از Citi، ارزش سهام اپل را تا ۱۶۰ دلار قابل افزایش خوانده است. تیم لانگ، تحلیل‌گر دیگری از Capital market اواخر فوریه پیش‌بینی خود از افزایش ارزش سهام اپل را تا ۱۶۰ دلار افزایش داد.

سهام اپل در سال جاری میلادی افزایش خوبی شاهد بوده است، به‌طوری‌که ارزش سهام این کمپانی روز دوشنبه به ۱۳۹.۳۴ دلار رسید که با رکورد ۱۳۹.۷۹ دلاری هفته‌ی پیش فاصله‌ی اندکی دارد.

تیم لانگ در تحلیل خود پیش‌بینی کرده است نسل جدید آیفون‌های اپل که در سه نسخه راهی بازار خواهند شد، بزرگ‌ترین چرخه‌ی بروزرسانی آیفون‌های این کمپانی از زمان عرضه‌ی آیفون ۶ را شکل خواهند داد. لانگ در تحلیل خود پیش‌بینی کرده است که آیفون ۸ مجهز به نمایشگر OLED بخشی از چرخه‌ی بروزرسانی را در اختیار خواهد گرفت. وی همچنین تخمین زده است که میزان افزایش فروش آیفون‌های اپل قریب به ۱۱ میلیون دستگاه خواهد بود که بزرگ‌ترین افزایش فروش پس از آیفون ۶ است که در سال ۲۰۱۴ راهی بازار شد.

آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس اپل را باید از جمله‌ی بزرگ‌ترین موفقیت‌های اپل در مورد فروش آیفون خواند. آیفون ۶ پلاس اولین نسل از فبلتی مجهز به نمایشگر بزرگ از جانب اپل بود که برای رقابت با گوشی‌های گلکسی نوت‌ سامسونگ راهی بازار شد و این تغییر فرم‌فکتور با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران مواجه شد. اپل با تکیه بر طراحی آیفون ۶، تغییرات بسیار کمی در گوشی هوشمند خود طی سه سال اخیر ایجاد کرده است و از این‌رو در سال ۲۰۱۶، این کمپانی برای اولین بار شاهد کاهش فروش خود بود.

بسیاری از کارشناسان انتظار دارند اپل با عرضه‌ی آیفون ۸ که به مناسبت دهمین سالگرد عرضه‌ی آیفون راهی بازار خواهد شد، تغییراتی انقلابی در طراحی پرچم‌دارش ایجاد کند.

لانگ در دسامبر ۲۰۱۶ پیش‌بینی کرده بود که هم‌اکنون بیش از ۷۱۵ میلیون دستگاه آیفون در چرخه‌ی استفاده قرار دارند و بیش از ۲۲۸ میلیون دستگاه از این تعداد آیفون‌های دست دوم هستند. وی همچنین تخمین زده است که بیش از ۳۱ درصد از کل آیفون‌های جدید، در زمان رونمایی از آیفون جدید در ماه سپتامبر قدمتی دوساله یا بیشتر خواهند داشت.

این تعداد زیاد آیفون‌هایی با عمر بالا، تحلیل‌گرانی نظیر کتی هوبرتی از مورگان استنلی و استیون میلونویچ از UBS را بر آن داشته است تا برای آیفون ۸، یک ابرچرخه‌ی بروزرسانی پیش‌بینی کنند.

هوبرتی چندی پیش پیش‌بینی خود از ارزش سهام اپل را از ۱۵۰ دلار به ۱۵۴ دلار افزایش داد. گمانه‌های وی حکایت از این دارند که آیفون اپل مجهز به نمایشگر ۵.۸ اینچی با لبه‌های خمیده و ویژگی‌هایی نظیر شارژ بی‌سیم و عمر باتری بیشتر، می‌تواند خریداران بیشتری به سمت این گوشی هوشمند جلب کند.

البته پیش‌بینی کتی هوبرتری و میلونویچ در برابر گمانه‌های شماری از تحلیل‌گران چون موسسه درکسل همیلتون بسیار محافظه‌کارانه است. درکسل همیلتون پیش‌بینی کرده است که ارزش سهام اپل به بیش از ۱۸۵ دلار افزایش پیدا خواهد کرد. شماری دیگری از تحلیل‌گران نیز چنین پیش‌بینی کرده‌اند.

وارن بافت، یکی از میلیاردرهای شناخته‌شده در حوزه‌ی فناوری، طی ماه‌های اخیر به تعداد سهم خود در کمپانی اپل اضافه کرده است، به‌طوری‌که آخرین شنیده‌ها نشان از این دارند که وی بیش از ۱۳۳ میلیون قطعه سهم اپل در اختیار دارد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات