کاهش شدید حقوق مدیر بخش موبایل سامسونگ، به دلیل کاهش فروش

کاهش شدید حقوق مدیر بخش موبایل سامسونگ، به دلیل کاهش فروش

به گزارش وال استریت ژورنال، حقوق رئیس بخش موبایل شرکت سامسونگ به شدت کاهش یافته است. در طول سه ماهه گذشته میزان دستمزد و پاداش جی‌کی‌ شین 630,000 دلار گزارش شده، در حالی که این رقم در طول سه ماهه دوم سالجاری میلادی ۱.۵ میلیون دلار بوده است.

کاهش درآمد رییس بخش موبایل سامسونگ را می‌توان زنگ خطری جدی برای این غول کره‌ای دانست. سامسونگ هنوز بزرگترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند در جهان است و به گزارش IDC هم‌اکنون ۲۴ درصد از سهم کلی بازار‌ موبایل را در دست دارد. اما این کمپانی کره‌ای مدام در حال عقب نشینی در برابر برند‌های نوظهور چینی همچون شیائومی است. شیائومی با فروش بسیار خوبی که در طول سه ماهه سوم سال داشته، به سومین تولید کننده بزرگ گوشی‌ هوشمند در جهان تبدیل شده است.

با این حال کاهش درآمد شین در طول یک فصل آنچنان تاثیری روی کل درآمدهای وی نداشته، زیرا کل دستمزد امسال وی حدود ۸.۸ میلیون دلار برآورد شده است. سامسونگ نیز هنوز درآمد‌ و سود‌های کلانی از سایر تولیداتش دارد، اما اگر این کمپانی نتواند راهی برای افزایش سود و درآمد خود از بخش موبایل بیابد، با وجود رقبای چینی در آینده نزدیک با مشکلات زیادی رو به رو خواهد شد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده