قیمت پردازنده های رایزن ای ام دی فاش شد

پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
قیمت پردازنده‌های رایزن در فضای مجازی قرار گرفته است که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توان گفت محصولات جدید ای‌ام‌دی نسبت به پردازنده‌های اینتل، بسیار ارزان‌تر هستند.
تبلیغات

تنها چند هفته به قرار گرفتن پردازنده‌های رایزن ساخت ای‌ام‌دی در ویترین فروشگاه‌ها باقی مانده است و یکی از اطلاعات مهمی که در مورد این پردازنده‌ها نداشتیم قیمت آن‌ها بود که به‌لطف گزارش‌های جدید، می‌توان گفت ای‌ام‌دی قرار است با پردازنده‌های قدرتمند و در عین حال مقرون به‌صرفه، چالش‌های موجود در سر راه اینتل را بیشتر کند.

قیمت پردازنده های رایزن

سایت www.shopblt.com قیمت و مشخصات سه پردازنده جدید رایزن را که هر سری از سری ۷ هستند، مشخص کرده است. پردازنده اول که Ryzen 7 1700 نام دارد، تنها با قیمت ۳۱۷ دلار عرضه می‌شود و دارای ۸ هسته و ۱۶ ترد پردازشی است.

از نظر قدرت و عملکرد می‌توان این پردازنده را با پردازنده Core i7-6900K اینتل مقایسه کرد. البته تفاوت اصلی در قیمت آن‌ها است؛ پردازنده اینتل با قیمت ۱۰۴۹ دلار در بازار فروخته می‌شود.

در یک نگاه کوتاه می‌توان مشاهده کرد که پردازنده جدید ای‌ام‌دی در حدود ۷۰ درصد ارزان‌تر از مدل مشابه ساخت اینتل است. نکته دیگر که رقابت را برای اینتل سخت‌تر می‌کند این است که پردازنده Ryzen 7 1700 از همان سرعت پردازنده Core i7-6900K برخوردار است.

اگر قیمت‌ها درست باشند، باید گفت پردازنده‌های ای‌ام‌دی می‌توانند موفقیت و فروش بسیار بالایی داشته باشند. سایت www.wccftech.com نیز قیمت‌ها را تأیید کرده و طبق اطلاعاتی که منتشر کرده است، پردازنده‌های رایزن 5 نیز قیمت بسیار پایین‌تری خواهند داشت و برای رقابت با پردازنده‌های میان‌رده‌ی سری 7000 Core i5 و Core i7 اینتل عرضه خواهند شد.

پردازنده های رایزن

پردازنده‌های سری رایزن 3 نیز که از ۴ هسته بهره‌مند خواهند بود، برای رقابت با پردازنده‌های پایین‌رده ۲ هسته‌ای و ۴ هسته‌ای اینتل روانه بازار می‌شوند.

با در نظر گرفتن قیمت‌ها و اینکه عملکرد پردازنده‌های دو کمپانی تفاوت کمی با یکدیگر دارند، می‌توان مشاهده کرد که اینتل قرار است با شرایط سختی روبه‌رو شود. البته  عرضه محصولات ارزان‌قیمت بیشتر به نفع کاربران است و می‌توانند با بودجه کمتری نسبت به داشتن یک کامپیوتر قدرتمند اقدام کنند؛ بنابراین در صورت صحت قیمت‌های اعلام‌شده، می‌توان انتظار استقبال شدید کاربران از محصولات جدید ای‌ام‌دی داشت.

متأسفانه اطلاعاتی بیشتری در مورد پردازنده‌های رایزن ای‌ام‌دی در اختیار نداریم و ای‌ام‌دی نیز هنوز اطلاعات فاش شده را تأیید نکرده است. در شرایط فعلی تنها می‌توان صبر کرد و دید که آیا گفته‌ها صحت دارند یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات