گوپرو پارسال ۳۷۳ میلیون دلار ضرر کرد

گوپرو پارسال ۳۷۳ میلیون دلار ضرر کرد

گوپرو با وجود اینکه در سال ۲۰۱۶ توانست فروش خوبی در بازار دوربین‌های دیجیتال داشته باشد، اما با ضرر ۳۷۳ میلیون دلاری رو‌به‌رو شده است.

طبق اطلاعاتی که از گزارش‌های مالی سال ۲۰۱۶ کمپانی گوپرو منتشر شده است، می‌توان متوجه شد این کمپانی سال بسیار بدی پشت سر گذاشته است. گوپرو گزارش مالی سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۶ را منتشر کرده که نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۶ این کمپانی با ضرر ۳۷۳ میلیون دلاری رو به رو شده است.

این در حالی است که درآمد گوپرو در سه‌ماهه چهارم سال قبل به ۵۴۰ میلیون دلار رسیده است، در حالی که سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰۰ میلیون دلار رشد درآمدی داشت. با این حال میزان رشد درآمد گوپرو در حد انتظار این شرکت نبوده و ۳۰ میلیون دلار از آنچه این کمپانی تخمین زده بود، کمتر است.

تعدیل پیاپی نیروها، بسته شدن چند بخش و معاف شدن از پرداخت ۱۰۲ میلیون دلار مالیات، به کمپانی گوپرو اجازه داد بتواند با شرایطی که دارد، دوام بیاورد و از خطر ورشکستگی رهایی یابد. تنها ساعاتی پس از انتشار گزارش مالی، سهام گوپرو ۱۵ درصد افت کرد.

کمپانی گوپرو اوایل سال ۲۰۱۶ به سرمایه‌گذاران هشدار داد که ۲۰۱۶ سال سختی برای این کمپانی خواهد بود. با این حال گوپرو نتوانست حتی به درآمدی که تخمین زده بود برسد. در نتایج گزارش مالی می‌توان مشاهده کرد گوپرو در سال ۲۰۱۶ توانسته است به درآمد ۱.۱۸۵ میلیارد دلاری برسد که ۲۰۰ میلیون دلار از آنچه پیش‌بینی کرده بود، کمتر است و نسبت به درآمد ۱.۶ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۵ نیز افت بسیاری داشته است.

البته شرایط برای گوپرو در صورتی که محصولاتی مانند هیرو 5 بلک و هیرو 5 سیزن معرفی نمی‌شدند، می‌توانست از این هم سخت‌تر باشد. طبق گزارش‌ها، این دو دوربین پرچم‌دار توانسته‌اند جایگاه اول و دوم را در لیست پرفروش‌ترین دوربین‌های دیجیتال ایالات متحده آمریکا به خود اختصاص دهند.

مدیرعامل گوپرو، نیک وودمن، گفته است کمپانی توانسته ۲ میلیون دوربین در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۶ بفروشد و قصد دارد در سال ۲۰۱۷ سری جدید دوربین‌های هیرو 6 را عرضه کند.

یکی از دلایلی که گوپرو در سال ۲۰۱۶ ضرر بسیاری کرد، پهپاد کارما بود که پس از فروش ۲۵۰۰ عدد از آن، کمپانی مجبور شد این پهپاد را به دلیل نقص فنی از سطح بازار جمع‌آوری کند. البته روز گذشته گوپرو بار دیگر پهپاد کارما را به بازار عرضه کرد.


منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید