آتش نشانان دبی با جت پک‌ به نبرد با آتش سوزی می‌روند

جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
سازمان دفاع غیرنظامی دبی در نظر دارد با استفاده از فناوری جدید جت‌ پک‌ مانع از گسترش آتش‌سوزی‌های احتمالی شود.
تبلیغات

کامیون‌ها و شیرهای آتش‌نشانی، ابزارهایی ایده‌آل برای خاموش کردن آتش در زمین خشک هستند. اما در آتش‌سوزی یک منطقه‌ی ساحلی یا کشتی چگونه می‌توان عمل کرد؟

سازمان دفاع غیر نظامی دبی (DCD) به‌تازگی از تکنولوژی جدیدی رونمایی کرده است که به معنی واقعی کلمه به آتش‌نشان‌ها کمک می‌کند.

در ویدیویی که منتشر شده است، آتش‌نشان‌ها قهرمانانه با جت‌اسکی خود را به پلی می‌رسانند که در آن خودرویی در حال آتش گرفتن است.

سپس نیروهای نجات با جت‌پک‌هایی که به پشت خود نصب کرده‌اند، توسط فشار شدید آب به هوا فرستاده می‌شوند. آتش‌نشان ضمن این‌که لباس مخصوص به تن دارد، شلنگی را حمل می‌کند و در نزدیک منطقه‌ی تحت حریق به‌صورت شناور قرار می‌گیرد و آتش را خاموش می‌کند.

این سیستم نوآورانه و پیشرو که بیش از یک سال است معرفی شده، لقب دلفین را به خود اختصاص داده است و فرصتی برای نجات جان انسان‌ها و کوتاه کردن فرآیند خاموش کردن آتش را فراهم می‌کند.

DCِD در نوامبر ۲۰۱۵ اعلام کرد:

به‌منظور همگام بودن با تحولات سریع ساختمانی و معماری که دبی هر روز شاهد آن است، سازمان دفاع غیر نظامی دبی متعهد می‌شود که آخرین دستاوردهای تکنولوژی با هدف دستیابی به بالاترین استانداردهای ایمنی برای عموم ساکنین، خصوصا ساکنین دبی را فراهم کند.

بنا به گفته‌ی این سازمان، فناوری جدید می‌تواند به دست‌اندرکاران رفع حادثه کمک کند و تجهیزات مورد نیاز برای مهار آتش را مهیا کند. ضمن این‌که دوربین‌های حرارتی نصب‌شده روی دستگاه به جستجو و نجات افراد گرفتار در کشتی یا ساختمان کمک خواهند کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات