کوالکام در هند ۸.۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

کوالکام در هند ۸.۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

کوالکام اعلام کرده است که در آزمایشگاه‌هایش در کشور هند ۸.۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده و دور بعدی مسابقات QDIC را نیز آنجا اجرا می‌کند.

در رویدادی که کوالکام در دهلی‌نو برگزار کرده بود، اعلام کرد که درصدد سرمایه‌گذاری ۸.۵ میلیون دلاری در کشور هند است. این سرمایه‌گذاری در یک برنامه تحقیق و توسعه‌ صورت خواهد گرفت.

کمپانی آمریکایی در مورد اقدام خود گفته است که این بودجه می‌تواند به گسترش و توسعه آزمایشگاه موجود در بنگلور کمک کند و همچنین آزمایشگاه دیگری نیز در حیدرآباد ساخته شود. کوالکام اعلام کرده است که قسمتی از این سرمایه‌گذاری به ایجاد دومین بخش QDIC کمک خواهد کرد که در واقع برنامه‌ای است که به نوآوران در توسعه دستاوردهایشان کمک می‌کند و تاکنون توانسته است نظر ۴۰۰ گروه در کشور هند را به خود جلب کند.

این رویداد با حضور راوی شانکار، وزیر قانون و عدالت هند و جان هان، یکی از مدیران بلندپایه کوالکام، صورت گرفت. همچنین سه جایزه به ارزش یک‌صد هزار دلار به برندگان پروژه‌های QDIC اهدا شد. پروژه گروه اول، یک دستگاه اینترنت اشیاء است که از سرقت خودروها جلوگیری می‌کند. پروژه گروه دوم، یک ربات صنعتی است که هدف از آن کاهش هزینه‌ها در انجام وظایف است. گروه سوم موفق به توسعه دوربین هوشمندی شده که می‌تواند از تکنولوژی یادگیری عمیق بهره ببرد و اطلاعات موجود در اطراف را بررسی کند.

به گفته مدیران کوالکام، دومین پروژه QDIC قرار است در زمینه‌هایی مانند دستگاه‌های بیومتریک، پایانه‌های پرداخت، تکنولوژی‌های کشاورزی و روستایی، تکنولوژی‌های پزشکی و زیرساخت‌های هوشمند برگزار شود.

طبق قوانین مسابقه، هر یک از شرکت‌کنندگان باید از تراشه‌های اسنپدراگون در محصولاتشان استفاده کنند. از سال ۲۰۱۵ که این مسابقات شروع شد، کوالکام هر بار ۱۰ کمپانی را انتخاب کرده و با اهدای ۱۰ هزار دلار به هرکدام، از آن‌ها خواسته است ایده‌هایشان را به واقعیت تبدیل کنند.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید