نسخه بعدی گوگل گلس ممکن است به پروژکتور داخلی مجهز شود

نسخه بعدی گوگل گلس ممکن است به پروژکتور داخلی مجهز شود

یکی از پتنت‌هایی که در سال 2013 توسط گوگل به ثبت رسیده و به تازگی منتشر شده، ارتباط مستقیمی به پروژه‌ی عینک هوشمند این شرکت دارد و ایده‌ی گوگل برای افزودن یک پروژکتور به این گجت پوشیدنی را تشریح می‌کند.

 به نظر می‌رسد این عینک مجهز به پروژکتور یک نسخه‌ی متفاوت و اختصاصی از گوگل گلس باشد یا شاید هم به کلی بعنوان یک بازنگری در عینک هوشمند گوگل مطرح شود. بر اساس توضیحات پتنت، دلیل افزودن این قابلیت ارائه کردن اطلاعات مورد مشاهده‌ی دارنده‌ی دستگاه برای اطرافیان است. این قابلیت کمک برای افرادی که مایل هستند هنگام استفاده از تکنولوژی از ارتباط با اطرافیان غافل نشده و در انزوا قرار نگیرند بسیار با ارزش خواهد بود و می‌تواند حالتی اجتماعی‌تر را برای اشتراک اطلاعات در محیط‌های دوستانه یا حتی کاری فراهم آورد. وجود قابلیتی برای نمایش اطلاعات مهم و جالب توجه به سایر افراد حاضر در محیط باعث افزایش تعامل و برقراری ارتباط خواهد شد.

هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص چگونگی و زمان عرضه‌ی این نسخه از عینک گوگل در دست نیست؛ و این در حالتی است که این ایده به کلی به مرحله‌ی اجرا برسد. در هر حال هم‌اکنون گوگل مسائل مهم‌تری برای رسیدگی دارد که توسعه‌ی اندروید به انواع دستگاه‌ها از پوشیدنی‌ها گرفته تا لوازم خانگی و خودرو بخشی از آن است. با این وجود توسعه‌ی هرچه بهتر گوگل گلس می‌تواند اولویت بعدی گوگل به حساب آید. شاید سرانجام این پوشیدنی جالب به دستگاهی بدل شود که همه خواستار آن باشند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده