ال جی برای تولید پنل OLED منعطف با گوگل، مایکروسافت و اپل همکاری می کند

شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
ال‌جی برای تولید پنل‌های OLED منعطف با کمپانی‌های گوگل، اپل و مایکروسافت همکاری می‌کند و تولید انبوه این پنل‌ها را از سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد کرد.
تبلیغات

بنا بر گزارش‌های منتشرشده؛ ال‌جی در نظر دارد تولید انبوه پنل‌های OLED منعطف را از سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز کند. بر اساس گزارش وب‌سایت کره‌ای‌ etnews، ال‌جی این پنل‌های منعطف OLED را با همکاری سه کمپانی اپل، مایکروسافت و گوگل تولید می‌کند و در اختیار این کمپانی‌ها قرار خواهد داد. ال‌جی در نظر دارد در زمینه‌ی پنل‌های OLED منعطف با رقیب هم‌وطن خود، یعنی سامسونگ رقابت کند.

بنا بر شنیده‌ها؛ ال‌جی حتی یک نمونه از گجت مجهز به پنل OLED منعطف را نیز توسعه داده است. این گجت قابلیت تبدیل از گوشی هوشمند به تبلت دارد، به‌طوری که پنل OLED آن در لایه‌ی بیرونی قرار دارد و با بازکردن آن، گوشی هوشمند تبدیل به تبلت می‌شود. برآوردها نشان از این دارند که ال‌جی در جولای سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۱.۷۵ میلیارد دلار برای توسعه‌ی این پنل‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.

در گزارش مربوطه جزئیاتی از چگونگی همکاری ال‌جی با گوگل، اپل و مایکروسافت ارائه نشده است، حال آنکه بنا بر شنیده‌ها این سه کمپانی اولین خریداران پنل‌های منعطف ال‌جی هستند.

اخیرا شایعاتی در مورد اینکه سامسونگ از پنل منعطف OLED خود رونمایی خواهد کرد، منتشر شده است. این شایعه در پی اخباری در رابطه با رونمایی از دو گوشی هوشمند مجهز به پنل OLED منعطف منتشر شد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات