اندی روبین، بنیان‌گذار اندروید از گوگل جدا شد

جمعه ۹ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۲
مطالعه 2 دقیقه
اندی روبین، مدیر بالا رتبه‌ی گوگل که پس از تصاحب اندروید به این شرکت پیوست، گوگل را ترک کرد. گوگل نیز طی بیانیه‌ای که توسط لری‌پیج منتشر شده، این موضوع را تایید کرده است.
تبلیغات

براساس گزارش وال‌استریت‌ژورنال، اندی روبین گوگل را ترک کرده است. لری‌پیج مدیرعامل گوگ در بیانیه‌ی خود این موضوع را تایید کرده و بهترین‌ها را برای روبین آرزو کرده است. او گفته است که:

با اندرویدی که او خلق کرد، میلیاردها کاربر خوشحال هستند. از این بابت ممنونم.

اندی روبین در سال ۲۰۰۵ و به دنبال تصاحب استارتاپ او توسط گوگل، کارمند گوگل شد. در آن زمان، اندروید در واقع بیشتر شبیه به یک ایده‌ی اولیه بود. زمانی که او در مارچ ۲۰۱۳ از بخش اندروید خارج شد، این سیستم‌عامل به پر کاربرترین سیستم‌عامل موبایل دنیا تبدیل شده بود.

اما روبین پس از گوگل چه کار خواهد کرد؟ روبین قرار است مدیریت یک استارتاپ مربوط به سخت‌افزار ماشین جوجه‌کشی را هدایت کند.

روبین از سال گذشته که بخش اندروید را ترک کرد در گوگل باقی ماند تا بر روی پروژ‌ه‌ی روبات‌های این شرکت کار کند. جسیکا لسین از The Information چندی پیش توییت کرد که روبین نیاز به آزادی بیشتری در گروه روباتیک گوگل دارد. او در توییتر نوشته بود که روبین بدنبال ساختار شبیه به Calic است.

وال‌استریت‌ژورنال حدس می‌زند که لری‌ پیج بخش روباتیک را جزیی از هسته‌ی گوگل می‌داند و مایل نیست تا آن را مستقل کند.

جیمز کافنر، دانشمند بخش تحقیقات گوگل، قرار است جایگزین روبین شود و مدیریت گروه روباتیک گوگل را برعهده گیرد.

حال باید دید که روبین در صنعت کاملا متفاوت تجهیزات جوجه کشی، چطور عمل خواهد کرد!

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات