مایکروسافت اولین مترجم شخصی یونیورسال را برای گوشی هوشمند عرضه کرد

مایکروسافت اولین مترجم شخصی یونیورسال را برای گوشی هوشمند عرضه کرد

مترجم شخصی یونیورسال مایکروسافت می‌تواند به‌صورت همزمان گفتگوی صد کاربر را ترجمه کند.

پس از اینکه مایکروسافت مترجم اسکایپ را برای گوشی‌ هوشمند و تلفن ثابت معرفی کرد، این بار نوبت به عرضه‌ی مترجم شخصی یونیورسال برای گوشی‌ هوشمند رسیده است تا کاربران بتوانند از این قابلیت جالب بهره ببرند.

مترجم مایکروسافت می‌تواند به‌صورت لحظه‌ای و بلادرنگ؛ مکالمه‌ی صد کاربر را که از گوشی هوشمند، تبلت یا کامپیوتر شخصی خود استفاده می‌کنند، ترجمه کند.

روش کار با این مترجم به این صورت است که هر فردی می‌تواند با شخص دیگری که از زبان متفاوتی استفاده می‌کند، ارتباط برقرار کند و مترجم وظیفه‌ی ترجمه‌ی گفتگو را داشته باشد. مترجم شخصی یونیورسال دارای قابلیت‌های جالبی است و می‌تواند هرگونه سناریوی احتمالی را پوشش دهد.

برای مثال شما می‌توانید بدون در نظر گرفتن زبانی که استفاده می‌کنید، با هر شخصی وارد گفتگو شوید. اهمیت این قابلیت زمانی پررنگ می‌شود که بخواهید به کشورهایی سفر کنید که با زبان رسمی آن‌ها آشنایی ندارید.

طبق گفته‌های مایکروسافت، پیش‌نمایش قابلیت ترجمه‌ی زنده از این هفته برای سیستم‌عامل‌های اندروید، آی‌اواس و آمازون فایر در دسترس خواهد بود. همچنین از این مترجم در تعدادی از وب‌سایت‌ها استفاده خواهد شد.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده