فاکسکان درصدد سرمایه گذاری بزرگی در داخل آمریکا است

فاکسکان درصدد سرمایه گذاری بزرگی در داخل آمریکا است

فاکسکان به عنوان بزرگ‌ترین مونتاژ کننده‌ی آیفون‌های اپل، در پی انجام سرمایه‌گذاری بزرگی در درون خاک آمریکا است.

بدون شک باید فاکسکان را یکی از کمپانی‌هایی بدانیم که نقش پررنگی در تولید آیفون‌های اپل دارد. این کمپانی با احداث کارخانه در کشور چین و استخدام هزاران نفر، سالانه میلیون‌ها دستگاه آیفون را اسمبل و راهی بازار می‌کند.

فاکسکان با انتشار بیانیه‌ای در خصوص سرمایه‌گذاری در آمریکا چنین گفته است:

ما در حال انجام مذاکرات اولیه به منظور سرمایه‌گذاری در آمریکا و افزایش حضور عملیاتی خود در داخل خاک این کشور هستیم.

بر اساس اخبار منتشرشده؛ نام فاکسکان در اسنادی رؤیت شد که مدیرعامل کمپانی ژاپنی SoftBank در دیدار با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آینده‌ی ایالات متحده، به همراه داشت.  اظهارات فوق پاسخ این کمپانی در واکنش به اخبار منتشرشده هستند.

پس از دیدار با ماسایوشی سان، مدیرعامل سافت‌بانک، دونالد ترامپ خبر از سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در استارتاپ‌های آمریکایی توسط این کمپانی ژاپنی داد. اطلاعات ارائه‌شده، حکایت از این دارد که این سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰ هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

تصاویر منتشرشده از دیدار ماسایوشی با ترامپ، اسنادی را در دست این مدیر ژاپنی نشان می‌دهد که روی آن لوگوی سافت‌بانک و فاکسکان قرار دارد.

در سند مورد نظر به سرمایه‌گذاری ۵۰ + ۷ میلیارد دلاری به همراه ایجاد ۵۰,۰۰۰ + ۵۰,۰۰۰ شغل در آمریکا طی ۴ سال آینده اشاره شده است.

سرمایه گذاری فاکسکان در آمریکا

با توجه به گمانه‌های مطرح‌شده؛ انتظار می‌رود فاکسکان در ۴ سال آینده بیش از ۷ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری کند که نتیجه‌ی آن ایجاد ۵۰ هزار موقعیت شغلی است. فاکسکان در بیانیه‌ی خود غیر از تائید حضور در آمریکا، جزئیات بیشتری ارائه نکرد. این کمپانی ارائه‌ی جزئیات بیشتر را به پایان مذاکرات و قطعی شدن تمام جوانب موکول کرده است.

هرچند فاکسکان اظهار نظری در خصوص ارتباط سرمایه‌گذاری در آمریکا را با انتخاب دونالد ترامپ نکرده، اما رئیس‌جمهور آینده‌ی آمریکا با انتشار توییت و نقل قول از سان، انجام این سرمایه‌گذاری را به دلیل حضور ترامپ در کاخ سفید عنوان کرده است.

هنوز مشخص نیست سافت‌بانک چه اندازه در آمریکا سرمایه‌گذاری خواهد کرد. در ماه اکتبر و چند هفته پیش از برگزاری انتخابات آمریکا، سافت‌بانک و دولت عربستان سعودی اعلام کردند یک سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد دلاری روی کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی فناوری در اقصی نقاط جهان انجام خواهند داد. سان در گفتگو با وال‌استریت ژورنال اعلام کرد وی اختصاص بخشی از این سرمایه را در خاک آمریکا به ترامپ قول داده است.

هرچند سافت‌بانک و فاکسکان دو کمپانی مجزا هستند، اما این دو کمپانی شرقی، همکاری‌هایی در زمینه‌ی روباتیک دارند و همچنین تری گو مدیرعامل فاکسکان ارتباط نزدیکی با سان دارد؛ گفته می‌شود همین روابط نزدیک منجر به درج لوگوی فاکسکان روی اسناد شده است.

ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی مانور زیادی بر ساخت آیفون‌های اپل در داخل خاک آمریکا داد. وی مستقیما به این موضوع اشاره کرده بود که اپل را مجاب می‌کند محصولات خود را اعم از آیفون‌ها و سایر محصولات، در آمریکا تولید کند.

در حال حاضر شماری از ماژول‌های مورد استفاده در آیفون‌های اپل در خاک آمریکا تولید می‌شود، اما با شرایط کنونی انتقال کل فرآیند مونتاژ و تولید به این کشور امری دور از دسترس است.

فاکسکان پیش از این نیز از افزایش حضور خود در آمریکا به‌منظور پاسخگویی بهتر به مشتریان خبر داده بود. این کمپانی در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد بیش از ۳۰ میلیون دلار برای احداث کارخانه‌ای در پنسیلوانیا و افزودن آن به زنجیره‌ی کارخانه‌هایش در تگزاس و ایندیانا هزینه کرده است.

منبع cnn
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده