اوراکل کمپانی Dyn، سرویس دهنده DNS را تصاحب کرد

اوراکل کمپانی Dyn، سرویس دهنده DNS را تصاحب کرد

اوراکل امروز اعلام کرد که سرویس‌دهنده‌ی DNS نام‌آشنای انگلیسی با نام Dyn را که در ماه اکتبر هدف حملات DDoS بود، تصاحب کرده است.

اوراکل Dyn را خرید. Dyn در زمره‌ی مطرح‌ترین سرویس‌دهندگان DNS قرار دارد که البته ماه اکتبر هدف حملات متعدد DDoS قرار گرفت که در اثر آن شماری از بزرگ‌ترین وپربازدید‌ترین وب‌سایت‌های جهان با مشکل دسترسی از سوی کاربران روبرو شدند.

اوراکل در نظر دارد راهکار DNS ارائه‌شده توسط Dyn را با پلتفرم ابری خود ترکیب کند. اوراکل پلتفرم ابری بسیار بزرگی دارد که با استفاده از آن سرویس‌های مختلفی مبتنی بر راهکار ابری نظیر IaaS و PaaS ارائه می‌کند. سرویس‌های ارائه‌شده توسط اوراکل را باید رقیبی جدی برای AWS آمازون خواند.

اوراکل و دین جزئیاتی در مورد توافقات مالی انجام‌شده به منظور تصاحب دین ارائه نکرده‌اند؛ حال آنکه دن پریماک، اعلام کرده مبلغ مورد توافق برای انجام انتقال حدود ۶۰۰ میلیون دلار است. هرچند اوراکل اطلاعاتی در خصوص اینکه گفتگوها برای رسیدن به توافق چه زمانی بوده‌اند، ارائه نکرده است؛ اما به نظر می‌رسد مذاکره پیش از انجام حملات از طریق ورود روزنه‌ی امنیتی در ماه اکتبر در جریان بوده است.

در مورد دین باید به این نکته اشاره کرد که این کمپانی یک سرویس‌دهنده‌ی DNS معمولی نیست. این کمپانی سرویس‌دهی به بیش از ۳۵۰۰ وب‌سایت را بر عهده دارد؛ به‌طوری که بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط اوراکل، این کمپانی روزانه بیش از ۴۰ میلیارد ترافیک ورودی را بهینه می‌کند. از جمله‌ی مشتریان این کمپانی باید به نتفلیکس، توییتر و سی‌ان‌بی‌سی اشاره کرد. در کنار ارائه‌ی سرویس DNS توسط Dyn، این کمپانی خدمات دیگری نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد که شامل نظارت، کنترل و بهینه‌سازی اپلیکیشن‌های اینترنتی و سرویس‌های ابری به منظور ارائه‌ی سریع‌تر خدمات و همچنین کاهش زمان لود صفحه‌ی وب است که نهایتا منجر به افزایش رضایت کاربران می‌شود. با وجود اینکه Dyn توسط اوراکل تصاحب شده است، اما این کمپانی همچنان به‌صورت مستقل زیر نظر اوراکل فعالیت خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، Dyn را باید صد و چهاردهمین خرید اوراکل به‌حساب آورد. سایر خرید‌های اوراکل نیز در حوزه‌ی سرویس‌های ابری اینترپرایز و استارتاپ‌های فعال در حوزه‌ی امنیت هستند.

منبع techcrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید