دستگاه های تصفیه هوا، ضرورت این روزهای هوای آلوده کشور

دستگاه های تصفیه هوا، ضرورت این روزهای هوای آلوده کشور

شهرهای بزرگ هرساله در نمودار تعداد روزهای ناسالم تنفسی، رکورد تازه‌ای ثبت می‌کنند و حالا هوا سردتر شده و احتمال رخ دادن وارونگی هوا بیشتر است.

ما در جنگی دائمی با ذرات آلاینده هستیم؛ ذراتی که می‌توانند با مواد زیان‌آورشان اثرات مخربی بر سلامت ما بگذارند. آمار پزشکی نشان می‌دهد میزان تنفس هر فرد بالغ، حدود ۲۰ هزار بار و نوزادان ۵۰ تا ۶۰ هزار بار در روز است و ما روزانه ۱۶ کیلوگرم هوا تنفس می‌کنیم؛ درحالی‌که به طور متوسط ۱ کیلوگرم غذا می‌خوریم و ۱.۵ لیتر آب می‌نوشیم. بنابراین آلودگی هوا ۱۱ برابر آلودگی آب و ۱۶ برابر آلودگی غذا برای انسان خطرناک‌تر است؛ درحالی‌که به بهداشت آب و غذا بیش‌ از بهداشت هوا توجه می‌شود.

در این میان کودکان به دلیل عدم توسعه کامل سیستم ایمنی و سیستم ریوی و میزان تنفس بالاتر، نسبت به افراد بالغ آلاینده‌های بیش‌تری دریافت می‌کنند و در معرض خطر بیش‌تری هستند. حال، اگر این سؤال برای شما پیش آمده است که چطور می‌توان با وجود این‌همه مراقبت ناموفق، خطرات آلاینده‌ها بر سلامتی را از بین برد، باید بگوییم که بهترین راه، در وهله اول، کنترل یا حذف منابعی است که این آلاینده‌ها را تولید می‌کنند؛ سپس، تصفیه هوای آلوده محیط داخل است. ما خوشبختانه در زمانی زندگی می‌کنیم که فناوری به کمک‌مان آمده است؛ آن هم با تولید محصولاتی که هوای داخل را فیلتر می‌کنند و آن را از مواد مضر پاک می‌سازند.

شرکت ال‌جی تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای در تصفیه هوا بکار گرفته است. سری تصفیه هوای آکوا یکی از قدرتمندترین مدل‌های تصفیه هوای این شرکت است و به تازگی اعضای جدید خود با نام New Air bus و New Aqua  را به خانواده‌های ایرانی معرفی کرده است. این مدل‌های جدید با قابلیت ویژه و خاص Pm 1.0 باعث می‌شود حتی ذراتی به اندازه ۱ میکرون نیز نتوانند از فیلتر این محصول عبور کنند و همین امر باعث می‌شود هوای بسیار تمیزی در اختیار کودکان و نوزادان و حتی افراد سالمند قرار بگیرد و آن‌ها را از ناراحتی‌های ریوی و حتی قلبی در آینده محفوظ بدارد. به‌علاوه می‌توانید با استفاده از فناوری پیشرفته چندمرحله‌ای سیستم تصفیه هوا، آلودگی‌ها و آلاینده‌های مضر را به حداقل برسانید. همچنین سیستم آبی Aqua-Cyclone رطوبت ساز Aqua نه‌تنها به حذف مواد شیمیایی و آلوده‌کننده هوا کمک می‌کند بلکه میزان رطوبت خانه را نیز در سطح مناسب نگه می‌دارد.

این دستگاه به‌راحتی تا ۹۹ درصد Formaldehyde -یعنی همان گاز متصاعد شده از اگزوز خودروها- را فیلتر می‌کند. این امر در کنار قابلیت تصفیه ۹۰ درصدی دود و آلودگی‌های محیطی برای شهرهای بزرگ، یک مزیت بسیار خوب حساب می‌شود و محیطی سالم برای کودکان، سالمندان و دیگر اعضای خانواده فراهم می‌کند.

منبع lg

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید